مسیرساز

مجردها ۶ و چهار دهم میلیون بدهند ۸۰ میلیون وام بگیرند

مجردها ۶ و چهار دهم میلیون بدهند ۸۰ میلیون وام بگیرند

به گزارش مسیرساز قیمت اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن كه در فرابورس معامله می شود در ایام اخیر نوسان چندانی نداشته و حدودا همچون قبل هزینه وام مسكن و وام جعاله برای زوج های تهرانی كه ۱۲۰ میلیون تومان می گیرند ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و برای مجردهای تهرانی كه ۸۰ میلیون می گیرند، شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طی هفته های اخیر قیمت اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن با نوسانات زیادی همراه نبوده بعضی از این اوراق بالاتر از ۴۰ هزار تومان و برخی كمتر از ۴۰ هزار تومان داد و ستد می شود. بعنوان نمونه قیمت پایانی اوراق مرداد، شهریور، مهر، آبان و آذر، دی، بهمن و اسفند ماه ۱۳۹۷ بیشتر از ۴۰ هزار تومان است.
همینطور اوراق فروردین ۱۳۹۸ هم بیشتر از ۴۰ هزار تومان معامله می شود. در عین حال قیمت اوراق اردیبهشت خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر ماه ۱۳۹۸ كمتر از ۳۹ هزار تومان است.
بعضی از اوراق هایی كه تا سررسیدشان مهلت زیادی نمانده هم با قمیت های پایین تر داد و ستد می شود، اما به علت پراكندگی قیمت اوراق، هزینه وام مسكن با متوسط قیمت ۴۰ هزار تومان محاسبه شده است.

۹.۶ میلیون هزینه دریافت وام ۱۲۰ میلیونی مسكن برای زوج ها
با عنایت به این كه زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، هزینه این تعداد اوراق برای آنها هشت میلیون تومان می شود. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابت خرید آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اضافه می شود. در نتیجه در مجموع باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن حدود ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه شود.
همینطور زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند. با این حساب باید حدود شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید هشت میلیون تومان پرداخت كنند.
علاوه بر این، زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن، ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. هم چنین برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله هم باید یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پرداخت كنند كه در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی، حدود شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از جانب زوجین باید پرداخت گردد.

۶.۴ میلیون هزینه دریافت وام ۸۰ میلیونی مسكن برای مجردها
مجردهای تهرانی هم می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و مجردهایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرابورس ایران خریداری كنند.
با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت كنند.
البته درصورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند. یعنی مجردهای تهرانی می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام مسكن و جعاله بگیرند كه برای خرید اوراق آن باید شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بپردازند.1398/08/18
15:16:11
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی