مسیرساز
در گزارش مسیرساز عنوان شد

پیشنهاد ادغام نمایشگاه بین المللی و شهر آفتاب

پیشنهاد ادغام نمایشگاه بین المللی و شهر آفتاب

به گزارش مسیرساز رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: با ادغام نمایشگاه بین المللی و شهرآفتاب و واگذاری زیر ۳۰ درصد سهام آن به دولت می توان به تدریج برگزاری نمایشگاه در این مكان را متوقف كرد.محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر درپاسخ به این پرسش كه در شورای ترافیك تهران مطرح گردیده است كه فعالیت های نمایشگاه بین المللی تعطیل نمی گردد و برای كاهش بار ترافیكی در زمان برگزاری نمایشگاه ها برنامه ریزی می شود، اظهار داشت: نظر ما چنین نیست، به اعتقاد ما به هیچ وجه نمایشگاه های پر مخاطب و حتی متوسط المخاطب هم در این مكان برگزار نشود. اما برگزاری نمایشگاه های كوچك مشكلی ندارد.
وی افزود: بر مبنای قانون شركت نمایشگاه ها باید خصوصی سازی شود و دولت نمی تواند این گونه شركت ها را حفظ كند و بهترین پیشنهاد این است كه شركت نمایشگاه ها با شركت شهر آفتاب ادغام شوند و بخشی از سهام كه زیر ۳۰ درصد است به دولت واگذار شود و عملا به صورت تدریجی دیگر نمایشگاهی در این مكان برگزار نشود.
رییس شورای شهر تهران تصریح كرد: نمایشگاه بین المللی در طرح تفصیلی درپهنه G۱۱۱ قرار دارد كه فضای سبز عمومی است و باید در اختیار مردم قرار گیرد.
به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، این هفته شهردار تهران در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیك اظهار داشته بود: الان فضای نمایشگاهی در جنوب شهر داریم كه بطور قطع باید از ظرفیت آن استفاده نماییم. البته در خیلی از شهرهای مطرح دنیا، فضاهایی برای برگزاری نمایشگاه در مركز شهر وجود دارد كه امكانات حمل و نقلی مناسب برای دسترسی به آنها فراهم گشته است. در تهران هم می توانیم برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهر برنامه ریزی نماییم و اقداماتی را انجام دهیم تا خیابان های اطراف شاهد ترافیك سنگین نباشند.
وی اظهار داشت: الان با عنایت به امكاناتی كه در حوزه رصد ترافیك در اختیار داریم، می توانیم آمارهای دقیقی از میزان ترافیك معابر پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه ها داشته باشیم و از این اطلاعات برای نمایشگاه های بعدی استفاده نماییم.
شهردار تهران، گزینه تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را رد كرد و اظهار داشت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه مذكور را تعطیل نماییم چونكه این نمایشگاه بخشی از اقتصاد شهر است و می توان مشكلات پیش آمده را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل كرد.

1398/08/16
20:21:58
5.0 / 5
4107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی