مسیرساز
در گزارش مسیرساز عنوان شد

بررسی چگونگی تامین پاركینگ در محدوده مركزی شهر

بررسی چگونگی تامین پاركینگ در محدوده مركزی شهر

به گزارش مسیرساز معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران علل تاخیر در صدور پروانه ساخت ساختمان جدید پلاسكو و نحوه تامین پاركینگ این مجتمع را شرح داد.عبدالرضا گلپایگانی در گفتگو با خبرنگارمهر در مورد ساختمان جدید پلاسكو و عدم پیشبینی پاركینگ در ساختمان جدید اظهار داشت: در ساختمان جدید امكان ساخت پاركینگ و در مصوبه شورایعالی شهرسازی هم تامین پاركینگ را در محل اجبار نكرده است اما ما ضوابطی داریم كه در فاصله مشخص و در زمین مناسبی پاركینگ راه اندازی شود. یكی از این گزینه ها هم پاركینگ پروانه است و بر سر این كه پاركینگ در كدام نقطه و چگونه راه اندازی شود به توافق خواهیم رسید.
از كنار پاركینگ پلاسكو نگذشته ایم
وی درپاسخ به این پرسش كه این ساختمان با ۲۰ طبقه تجاری بدون در نظر گرفتن پاركینگ و مطالعات ترافیكی می تواند این محدود را با چالش جدی رو به رو كند و به نظر می آید شهرداری هم به آسانی از كنار آن گذشته است، اظهار داشت: ما از كنار این مساله نگذشته ایم بلكه از كنار به آن توجه كردیم. این مجتمع جذب سفر قابل توجهی دارد كه می تواند با خودروی شخصی اتفاق بیفتد و هم می تواند با حمل و نقل عمومی باشد. ما برای محدوده مركزی تهران مشاوری گرفته ایم كه درمورد تامین پاركینگ در محدوده مركزی شهر متناسب با ایستگاه های مترو مطالعاتی را انجام دهد. باید مبحث را امروزی تر دید واین كه هر واحد مسكونی و تجاری چقدر پاركینگ تامین كند متناسب با مكان آن باید تعریف شود. تامین پاركینگ در بازار تهران باید با منطقه تهران متفاوت باشد.
در زمان صدور پروانه به پاركینگ توجه می كنیم
معاون شهردار تهران با اشاره به ساختمان جدید پلاسكو كه در آن ساخت پاركینگ پیشبینی نشده است اظهار داشت: در مصوبه شورایعالی شهرسازی الزامی به جهت اینكه مالك، پاركینگ را در محل ملك تامین كند، وجود ندارد. اما این به معنای این كه این ساختمان پاركینگ نداشته باشد نیست، بلكه گفته شده در محل دیگری این پاركینگ تامین گردد كه این مورد یكی از مسائلی است كه در زمان صدور پروانه به آن توجه خواهد شد و این كه بنیاد محل پیشنهادی خویش را معرفی نماید تا بررسی شود، امیدواریم این مورد را هم با همكاری بنیادحل نماییم.
گلپایگانی در پاسخ به این پرسش كه آیا به فضای تجاری پلاسكوی جدید اضافه شده است یا خیر اظهار داشت: ابعادی كه ساختمان جدید دارد همان ابعاد ساختمان قدیم است منتهی فضاهای مشاعی موجود نسبت به گذشته به واسطه تغییر در استانداردها تغییركرده است و مقرر است مساحت تجاری ها بدون تغییر باشد.
توجه به مسائل فنی پلاسكوی جدید
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا پیشرفت ساختمانی پلاسكو بدون دریافت پروانه ساخت قانونی می باشد اظهار داشت: این ساختمان مجوز شورایعالی شهرسازی بعنوان بالاترین نهاد معماری و شهرسازی كشور است را دارد. نقشه هایی كه تهیه شده را هم همكاران ما در شهرداری از منظر مصوبه شورایعالی شهرسازی بررسی می كنند. مسائل آتش نشانی یكی از مسائل مهمی است كه آتش نشانی نقشه های آنرا بررسی و تایید كرده، از منظر نقشه های سازه ای كنترل لازم انجام شده است.
حقوق مكتسبه مالك ساختمان قدیم پلاسكو شفاف نیست
معاون شهردار تهران افزود: این كه چرا پروانه ساخت صادر نمی گردد یك سری مسائلی دارد مانند همین تامین پاركینگ كه زمین پاركینگ باید مشخص شود و یا بحث حقوق مكتسبه. ما اسناد روشن و شفافی از حقوق مكتسبه سابق نداشتیم كه باید اسنادش بیاید و مشخص شود كه حقوق مكتسبه آن چقدر است. شهرداری به نمایندگی مردم باید حق و حقوق شهر را در این مورد محاسبه كند در مورد حقوق قبلی مبلغی بعنوان عوارض دریافت نمی گردد و ما در این بخش در قالب های قانونی عمل می نماییم.


1398/08/10
14:18:46
5.0 / 5
4285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی