مسیرساز

چند هزار نفر برای حذف یارانه شان شكایت كردند؟

چند هزار نفر برای حذف یارانه شان شكایت كردند؟

به گزارش مسیرساز وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمار شكایت حذف شدگان از دریافت یارانه اظهار داشت: وزارت كار در جریان حذف یارانه دهك های پردآمد مصمم است كه این كار با پایین ترین میزان خطایی صورت گیرد.محمد شریعتمداری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آغاز حذف یارانه دهك های پردرآمد، اظهار نمود: در مورد حذف یارانه به دنبال اجرای كم خطای این قانون هستیم و اجرای كم خطا محافظه كاری هایی را در اجرا به ما تحمیل می كند.

حذف یارانه ۷۰۰ هزار نفر

وی درباره آمار حذف شدگان از دریافت یارانه اظهار داشت: در جریان حذف یارانه دهك های پردرآمد، یارانه ۱۶۶ هزار خانوار حذف شد كه حدود ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت كشور را شامل می شوند.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به تعداد شكایات رسیده برای حذف یارانه ها، اظهار داشت: باوجود پیشبینی های انجام شده ما با حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ شكایت مواجه بودیم كه آمادگی داشتند در سامانه علل برحق بودنشان را اعلام كنند.

شریعتمداری وصول شكایات را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: این كار خوبی است و نشان داده است كه ما كار را كم خطا پیش بردیم و باید همین ظرفیت را ادامه بدهیم.

ثبت بیشتر از ۱۰ هزار شكایت به سامانه هدفمندی یارانه ها

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا یارانه حذف شده ای بوده كه مجدد برقرار شده باشد؟ اظهار داشت: بیشتر از ۱۰ هزار شكایت به ما رسیده ولی بررسی همه آنها زمانبر است و ما برای آن مدت زمانی تعیین كردیم؛ چون تحقیقات محلی و بررسی های میدانی در آن وجود دارد و خود آنها باید به سامانه رجوع و مجدد اعتراض خویش را ثبت كنند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، شناسایی دهك های پردرآمد برای حذف یارانه از شهریورماه شروع شده و وزارت كار بعنوان مجری شناسایی متعهد شده این كار را تا آخر امسال به اتمام برساند.

به گفته وزیر كار، یارانه خانواده هایی كه میزان مصرف شان از حد معین بالاتر باشد، قطع می شود و دولت مصمم است ضریب خطا در انتخاب افرادی كه مشمول دریافت یارانه نیستند، به حداقل ممكن كاهش پیدا كند تا فشاری از این محل به طبقات پایین و متوسط وارد نشود.

پیش تر سخنگوی دولت اعلام نموده بود كه حذف یارانه دهك های پردرآمد هر ماه در حال انجام می باشد ولی دولت برنامه ای برای حذف یارانه طبقات متوسط ندارد.
1398/08/01
17:34:40
5.0 / 5
4047
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی