مسیرساز

رقابت ۲۶ تیم دانشگاهی در مسابقات متالوگرافی برای افزایش تولید ملی

رقابت ۲۶ تیم دانشگاهی در مسابقات متالوگرافی برای افزایش تولید ملی

به گزارش مسیرساز چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی با حضور ۲۶ تیم از دانشگاه های سراسر كشور اول و دوم آبان ماه امسال در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار می گردد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی با هدف توسعه فعالیت ها در جهت افزایش تولید ملی و گسترش استارتاپ های دانش بنیان با حضور ۲۶ تیم از دانشگاه های سراسر كشور در دانشكده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار می گردد.

مسابقات ملی متالوگرافی بعنوان بزرگترین آوردگاه كشوری در سنجش دانش فنی و مهارت عملی دانشجویان، در حوزه علم بلورشناسی و متالوگرافی است.
در این مسابقه بعد از انجام داوری های اولیه، دو نمونه صنعتی برای شركت كنندگان ارسال شد كه شركت كنندگان باید نمونه ها را طبق سوال مسابقه آماده سازی كنند و پس از تهیه گزارش، به همراه نمونه و گزارش خود در محل مسابقه حضور یابند.

بعد از افتتاحیه مراسم، تیم ها در آزمایشگاه در بخش عملی مسابقه به رقابت می پردازند كه بعد از آن باتوجه به مجموع نمرات عملی و گزارش ها، تیم ها داوری می شوند و تیم های برتر در اختتامیه معرفی خواهند شد.

در این رویداد بزرگ دانشجویی كارگاه های آموزشی و نمایشگاه تخصصی با حضور استارتاپ های فعال در این عرصه با هدف ارتباط موثر صنعت و دانشگاه برگزار می گردد.

این رویداد حائز اهمیت، یكی از ۶ رویداد اتحادیه انجمن های علمی مهندسی و مواد و متالورژی است كه هر ساله زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد.

ریاست این رویداد بر عهده دكتر موسوی خویی عضو هیات علمی دانشكده معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیركبیر است.

بر مبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیركبیر، متالوگرافی از ابتدایی ترین و مهمترین مهارت های مورد نیاز برای یك مهندس مواد و متالورژی است. این علم با استفاده از تكنیك های عملی آماده سازی نمونه، شناخت ساختار فلزات را ممكن می كند و با استفاده از ابزار دقیق مهندسی، به پیشبینی خواص و عملكرد آلیاژ مورد نظر می پردازد.
1398/07/30
10:36:35
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: ابزار , تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی