مسیرساز

دو برنامه اصلی دولت در حوزه مسكن

دو برنامه اصلی دولت در حوزه مسكن

مسیرساز: تكمیل 500 هزار واحد باقی مانده مسكن مهر و اجرای 400 هزار مسكن در چارچوب طرح اقدام ملی، دو سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی امسال است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، دولت در نظر دارد ۵۰۰ هزار واحد باقی مانده مسكن مهر را تا آخر سال تكمیل كند. از طرف دیگر «طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسكن» كه از دی ماه سال قبل در دستور كار قرار گرفت و اوایل شهریورماه امسال توسط رئیس جمهوری شروع شده پیگیری خواهد شد. طبق برنامه تا سال ۱۴۰۰ مقرر است ۴۰۰ هزار واحد مسكونی راه اندازی شود كه ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط شركت بازآفرینی در بافت های ناكارآمد و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسكن در شهرهای كمتر از ۲۵ هزار نفر ساخته خواهد شد. مطابق بررسی ها تا كنون این طرح در شهرهای جدید به شكل جدی تری دنبال می شود و بنا بگفته حبیب اله طاهرخانی مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید تا كنون عملیات اجرایی ۷۰ هزار و ۸۹ واحد با پیشرفت حدود ۱۵ درصد شروع شده است.
معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مامور پیگیری سیاست های كلان وزارتخانه شده است. آن طور كه محمود محمودزاده، عنوان كرده هم اكنون معاونت مسكن و ساختمان نماینده وزیر در برگزاری مجامع سازمان ملی زمین و مسكن، شركت بازآفرینی شهری، شركت عمران شهرهای جدید و سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی است كه این تصمیم هوشمندانه برای هماهنگ كردن مجموعه های مسكنی از طرف وزیر راه و شهرسازی اتخاذ شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هفته آینده جلسات بودجه شركت ها و سازمان های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی برگزار می گردد و در آن جلسات با ارائه چهار برنامه و سیاست در بودجه های سازمان ملی زمین و مسكن، شركت عمران شهرهای جدید، شركت بازافرینی شهری و سازمان مجری، مسیر حركت مسكن و ساختمان را در چهار شركت زیرمجموعه وزارتخانه، تعیین می نماییم.
وی خطاب به تمامی مدیران و كارشناسان دفاتر زیر مجموعه خود اعلام نمود: از تمامی دفاتر حوزه معاونت مسكن و ساختمان می خواهم تا با همفكری نقشه راهی تدوین نماییم و اولویت های كاری را تعیین كرده و برمبنای آن حركت نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی تكمیل مسكن مهر و اجرای كامل طرح اقدام ملی مسكن؛ راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسكونی طی امسال و سال آتی را از مهمترین اقدامات اجرایی حوزه مسكن برشمرد و اظهار داشت: باید مسیری را برای معاونت مسكن و ساختمان تدوین نماییم و برمبنای آن برش های استانی و ستادی تعیین نماییم.
محمودزاده با یادآوری اینكه پتانسیل های فراوانی در وزارتخانه وجود دارد و باید از آنها در جهت هم افزایی بهره لازم را برد توضیح داد: معاونت امور مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مرجع و منبع مدیریت صنعت ساختمان در كشور است و باید جایگاه و نقش خودرا تقویت كند.
وی برخورداری و توجه به نظام پیشنهادات را از دیگر برنامه هایی عنوان نمود كه معاونت مسكن و ساختمان بر آن تمركز دارد و اظهار داشت: از پیشنهاداتی كه بتواند در سیستم تحول ایجاد كند حمایت می نماییم و تلاش خواهیم كرد تا پتانسیل های فراوان موجود را تبدیل به پروژه نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه سیستم های اداری محدودیت های خاص خودرا دارند، انتظارات خودرا از هریك از دفاتر زیرمجموعه معاونت مسكن و ساختمان اعلام نمود و اظهار داشت: الان سنگینی سبد خانوار متعلق به بخش مسكن می باشد و واقعا كسانی كه حتی سال هاست مسئولیت زندگی را عهده دار هستند تامین مسكن برایشان دشوار است كه باید تلاش نماییم تا متقاضیان واقعی مسكن را صاحب خانه نماییم.
منبع:

1398/07/14
14:39:58
5.0 / 5
4728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی