مسیرساز

اعضای شورای شهر به اصلاحیه ماده۷ مدیریت تعارض منافع رأی ندادند

اعضای شورای شهر به اصلاحیه ماده۷ مدیریت تعارض منافع رأی ندادند

مسیرساز: اعضای شورای اسلامی شهر تهران به اصلاحیه ماده هفتم مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهر تهران رأی ندادند و مقرر شد مجدد این مساله بررسی شود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران دو فوریت اصلاح ماده هفتم مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت كه در نهایت این دو فوریت با ۹ موافق و ۷ مخالف رأی نیاورد و باردیگر به صورت یك فوریت مورد بررسی قرار گرفت كه با ۱۳ رأی موافق و ۳ مخالف به تصویب رسید.
در ابتدا بهاره آروین درباره چرایی دو فوریت این مصوبه توضیحاتی را به اعضای شورای شهر تهران ارائه كرد و اظهار داشت: ماده ۷ این مصوبه كه در مهرماه سال ۹۷ به تصویب رسیده است مورد اعتراض بعضی از مهندسین شاغل در شهرداری تهران قرار گرفت. بنا بر این بعضی از این مهندسین شكایتی را به دیوان عدالت اداری داشتند كه در بررسی های صورت گرفته در شعب مختلف دیوان، آرای مختلفی اتخاذ شد.
وی با اشاره به اینكه به سبب احكام صادر شده متفاوت بود مقرر شد هر چه سریعتر این مساله در هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بررسی شود، رایآراافزود: پیش از تشكیل این جلسه، جلسه تخصصی هیئت عمومی تشكیل شد و بنده به نمایندگی از شورا در این نشست حضور یافتم و توضیحات لازم را ارائه كردم. بر طبق استدلالات مطرح شده قاضی با شورای شهر همراه شد و پذیرفت در صورت اصلاح عبارتی بر طبق مصوبه بالادستی با شورا همراه شود.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران افزود: امروز در صورتیكه اعضای شورای شهر با این اصلاح عبارتی همراه شوند، دیوان عدالت اداری با مصوبه شورای شهر همراه خواهد شد.
افشین حبیب زاده عضو كمیسیون حمل و نقل عمران شورای شهر تهران در مخالفت با صحبت های آروین اظهار داشت: از زمان تصویب این مصوبه، پرسنل شهرداری مخالفت های زیادی با آن داشته اند و شكایاتی نیز صورت گرفته است كه البته دیوان به این شكایات رسیدگی و رأی داده است.
وی اضافه كرد: این كه یك مهندس در یك سازمان مشغول به كار است و حق ندارد كه درباره ساختمان و تأسیسات نظارتی داشته باشد، ایراد دارد و به نظر من با عنایت به اینكه سوژه كاملاً تخصصی است باید مصوبه باردیگر در كمیسیون های تخصصی به صورت عادی بررسی شود.
سید حسن رسولی دیگر عضو شورای شهر تهران در موافقت با صحبت های آروین گفت: مدت هاست مصوبه در شهرداری بلاتكلیف مانده است و حال كه دیوان عدالت اداری موافقت كرده است كه با اصلاح عبارتی این تعارض حل شود، بهتر است اعضای شورای شهر با این دو فوریت موافقت كنند چونكه بحث تخصصی نیست و ما قبل از این درباره آن صحبت كرده ایم.
محمد سالاری رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مخالفت با صحبت های آروین، اشاره كرد: اصل سوژه در شورا بررسی شده است و اعضا نیز به آن رأی داده اند. آنچه كه اهمیت دارد رویكرد شورای پنجم برای تعارض منافع است اما از آنجائیكه دیوان عدالت اداری به این مساله ورود پیدا كرده است، بهتر است مجدداً درباره این بند از مصوبه بررسی های لازم صورت گیرد تا اختلاف نظرها مرتفع شود. اینكه با اضافه كردن عبارت «فقط كسانی كه مشمول كنترل نقشه هستند» سوژه را جمع بندی نماییم، درست نیست و برخلاف نظر آقای رسولی معتقدم مسئله كاملاٌ تخصصی و كارشناسی است و باردیگر باید سوژه را بررسی نماییم.
سید محمود میرلوحی در موافقت با بهاره آروین اظهار داشت: ما نمی توانیم از تصمیم خود عبور نماییم. این اصلاحیه فرصتی برای تجدید نظر در مورد مصوبه نیست و اگر اعضای شورای شهر نسبت به این مساله به جمع بندی نرسد، احتمال لغو مصوبه وجود دارد. نكته اینجاست كه ما نمی توانیم تمام خواسته های پرسنل شهرداری را تأمین نماییم همانگونه كه تأمین تمام خواسته های شهروندان میسر نیست.
وی اضافه كرد: هم اكنون یك سوم مهندسین شهر تهران كه در دانشگاه های ملی تحصیلات بالا دارند، بیكار هستند.
بهاره آروین به منظور جمع بندی اظهارات صورت گرفته، اظهار داشت: در جلسه ای كه در دیوان عدالت اداری تشكیل شد، پیشنهاد شد كه بر طبق سند بالادستی یعنی دستورالعملی كه به تصویب هیئت وزیران نیز رسیده است، واژه مشابه كه در دستورالعمل هیئت وزیران آمده است، مشابه آن در مصوبه مدیریت تعارض منافع ذكر شود. به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در نهایت باوجود توضیحات ارائه شده با رأی اعضای شورای شهر اصلاحیه ماده هفتم مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران مجدداً در كمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


منبع:

1398/07/09
23:01:03
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی