مسیرساز
مدیرعامل شركت ساخت به مسیرساز خبر داد:

تحویل اولین محموله ریل ملی، جزئیات قراردادهای بعدی با ذوب آهن

تحویل اولین محموله ریل ملی، جزئیات قراردادهای بعدی با ذوب آهن

به گزارش مسیرساز مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از تحویل اولین محموله ریل ملی و ارسال به خطوط آماده ریل گذاری اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت آمادگی شركت ذوب آهن، ما هم برای انعقاد قراردادهای دوم و سوم ریلی كه در ساخت خطوط دیگرمان به آن نیاز داریم، آماده ایم و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.


خیرالله خادمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: پروژه ریل ملی از چند سال پیش در دستور كار قرار گرفت و مسؤلان مختلف روی آن تاكید داشتند. شركت ذوب آهن اصفهان با نصب تجهیزات مورد نیاز و سرمایه گذاری مناسب روی آن، سال قبل به تولید آزمایشی ریل ملی رسید اما این ریل ها از نوع U۳۳ بود كه برای خطوط فرعی از آن استفاده می شود و در همین راستا درخواست دادیم تا برای خطوط پرتردد و اصلی ریل مناسب و با استانداردهای بین المللی به ما تحویل دهند.
وی ادامه داد: برای خطوط اصلی و پرتردد احتیاج به ریل های UIC۶۰ با استاندارد ۶۰E۱ داشتیم، كه با همكاری خوب بین دو شركت، ذوب آهنی ها موفق به تولید آزمایشی آن از آغاز امسال شدند در حالیكه در گذشته همه این ریل ها از خارج از كشور وارد می شد.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با اشاره به واردات ریل از كشورهای اتریش، آلمان، هند، تركیه، بلژیك، سوئد، روسیه و اسپانیا در سنوات گذشته، افزود: در ماه های گذشته آزمایش های مختلف مورد نیاز طبق استاندارهای بین المللی روی این ریل ها انجام شد و سیستم های آزمایشی خیلی از كشورهای مختلف برای انجام این تست ها خریداری شد. همینطور به غیر از مشاوری كه شركت ذوب آهن اصفهان برای انجام این آزمایش ها استخدام كرده بود ما هم مشاوری برای كنترل كیفیت گرفتیم و مطابق استانداردهای بین المللی این آزمایش ها انجام و نهایتا تایید شد.
خادمی اعلام نمود: اولین محموله ریل ملی امروز بعد از تولید انبوه تحویل و به مقصد كارگاه هایی كه باید ریل گذاری شود، ارسال شد. این كارگاه در اولین مرحله خط ریلی میانه – تبریز است و در مراحل بعدی به مقاصد دیگر نیز، ریل ارسال خواهد شد.
وی درباره قرارداد ریل ملی كه با شركت ذوب آهن منعقد شده و قراردادهای آتی در دستور كار اظهار نمود: قرارداد اولیه ما با شركت ذوب آهن ۱۵ هزار تن به ارزش ۱۰۳ میلیارد تومان بود كه امروز بعنوان اولین محموله حدود ۲۷۰۰ تن آن تولید و تحویل گردید. البته امیدواریم همیشه ریل ملی را برای كشور داشته باشیم و در همین راستا هم مشتاق هستیم تا برای خطوط ریلی دیگر هم با ذوب آهنی ها قرارداد امضاء نماییم كه برای خطوط میانه به اردبیل، ادامه مسیر یزد به اقلید و چابهار به زاهدان آماده انعقاد قراردادهای دوم و سوم با ذوب آهن هستیم.1398/06/31
21:06:49
5.0 / 5
4283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی