مسیرساز

تعداد تعاونی های زنان در كشور چقدر است؟

تعداد تعاونی های زنان در كشور چقدر است؟

به گزارش مسیرساز معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر ظرفیتهای بالای تعاونی های زنان، اظهار داشت: تعاونی زنان در اشتغالزایی و درآمدزایی نقش بسزایی دارند و در تولید و عرضه محصول باید نیاز بازار و مصرف كنندگان را در نظر داشته باشند.محمد كبیری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در امتداد پشتیبانی از بانوان تعاونگر، وزارت كار سیاست پشتیبانی از زنجیره های تولید را در دستور كار قرار داده تا از این طریق زنجیره ارزش مناسبی برای توسعه فعالیتهای اقتصادی به وجود آید.

وی با اشاره به سهم بالای زنان باید در نوآوری و شكوفایی اقتصادی اظهار داشت: هم اكنون ۱۰ هزار تعاونی زنان در كشور فعالیت دارند كه ۱۱ درصد تعاونی های فعال كشور را به خود اختصاص داده اند و در اشتغالزایی و درآمدزایی خانوارها اثرگذار بوده اند.

بازاریابی و تامین وثیقه مشكل تعاونی های زنان

معاون امور تعاونی های وزارت كار بازاریابی و تامین وثیقه را از مشكلات تعاونی های زنان برشمرد و اظهار داشت: خیلی از تعاونی های زنان برای انجام فعالیتهای اقتصادی خود با مشكل وثیقه و تضمین های لازم روبه رو هستند كه در این زمینه باید آموزش و توانمندسازی تعاونی ها مدنظر قرار گیرد.

كبیری بر لزوم قابلیتها و ظرفیتهای بالای تعاونی های زنان اصرار كرد و اظهار داشت: زنان تعاونگر و كارآفرین باید در تولید محصولات نیاز بازار و مصرف كنندگان را مدنظر داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون، اظهار داشت: هدف از راه اندازی این سامانه شفافیت و رصد عملكرد بهتر تعاونی ها و هیات مدیره ها است و امیدوایم با راه اندازی آن همه مردم از مزایای این سامانه كه ظرفیت كم نظیری است بهره مند شوند.

ثبت و نظارت بر تعاونی ها با سامانه هوشمند بخش تعاون

به گفته معاون وزیر كار همه سامانه های موجود به شكل یكپارچه و جامع در این سامانه تجمیع و فازبندی شده و اگر سازمان ثبت در فاز اول همكاری كند علاوه بر نظارت بهتر خدمت رسانی مطلوبتر به مردم و تعاونی ها را شاهد خواهیم بود.

كبیری اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون در فاز اول امكان ثبت تعاونی ها فراهم شده و نظارت و كنترل بر عملكرد شركتهای تعاونی افزایش یافته و در فازهای بعد توانمندسازی تعاونی ها، تامین مالی خرد، ارائه خدمات بانكی و توسعه بازار در چارچوب پنجره واحد خدمات و كدال بخش تعاون به سهولت انجام می پذیرد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، سامانه هوشمند بخش تعاون به منظور شفاف سازی در بخشتعاون از مدتی قبل شروع به كار كرده و اهداف نظارتی و حسابرسی را دنبال می كند. این سامانه گام بزرگی در جهت شفاف سازی حوزه تعاون به حساب می آید و سبب رصد فعالیتهای هیات مدیره و اعضای تعاونی ها می شود.

منبع:

1398/06/31
15:23:54
5.0 / 5
4044
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی