مسیرساز
در جلسه شورای شهر تهران مطرح شد

تحقق ۹۱ درصدی درآمد در سطح شهر حس نمی گردد

تحقق ۹۱ درصدی درآمد در سطح شهر حس نمی گردد

به گزارش مسیرساز عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با وجود تحقق ۹۱ درصدی درآمدها اما این میزان تحقق در سطح شهر حس نمی گردد.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران بعد از عرضه گزارش خزانه داری از درآمد هزینه های شهرداری تهران در ۴ ماهه نخست سال ۹۸، مجید فراهانی درباره این گزارش اظهار داشت: در صورت تحقق ۹۱ درصدی درآمدها در هر ماه تا آخر سال دو هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب شهرداری كسری خواهیم داشت و بدون شك این كسری بودجه در پروژه های حمل و نقل عمومی و عمرانی تأثیرگذار خواهد بود. یعنی این كسری بودجه از بودجه های تخصیص یافته این دو حوزه كسر خواهد شد.
وی اضافه كرد: انتظار داریم در كنار افزایش درآمدها همانند گذشته شهرداری تهران به دنبال كسب درآمدهای جدی در حوزه درآمدهای پایدار باشیم چونكه در ۶ ماهه آینده كاهش جدی در بخش درآمدهای شهرسازی خواهیم داشت. همینطور باید در جذب سرمایه های عمومی و مشاركت مردمی بیشتر تلاش نماییم.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در گزارش عرضه شده سرفصل مربوط به جذب سرمایه های عمومی گزارش داده نشد، تصریح كرد: یكی از مواردی كه ما در برنامه به آن توجه كرده ایم، ذخیره های مالی مدیریتی است. با عنایت به اینكه در حوزه درآمدها با شوك مواجه هستیم این ذخیره مالی فعلاً منتفی است. از خزانه دار شورا می خواهیم كه در گزارش آینده نسبت به این مورد هم ورود نماییم.
در ادامه شهربانو امانی با اشاره به اینكه درآمدهای ناپایدار شهرداری در ۴ ماهه امسال ۶۹ درصد است، اظهار داشت: به صورت متوسط ماهانه ۷۵۰ میلیارد تومان شهرداری حقوق و دستمزد پرداخت می كند و این آمار یعنی ما نتوانسته ایم در رویكردهای موجود تغییر ایجاد نماییم.
وی اضافه كرد: شهرداری به دنبال كسب درآمد نیست و از آنجائیكه هنوز روش های درآمدها سنتی است و صدور پروانه سخت شده است، باید فكری شود. همینطور انتظار می رود خزانه دار درباره درآمد هزینه های تبصره ها هم گزارش عرضه نماید.
در ادامه محمدجواد حق شناس با اشاره به اینكه انتظا رداریم شاهد انضباط بیشتری در رویكرد مالی مدیریت شهری باشیم، از اینكه گزارش كمیته تخصیص به شورای شهر عرضه نمی گردد، انتقاد نمود و اظهار داشت: ما انتظار داریم كه خروجی این كمیته به شورا عرضه شود و ما امكان نظارت داشته باشیم.
حق شناس خاطرنشان كرد: از اینكه شهرداری كوشیده كه از بخش بازپرداخت بدهی به پیمانكاران و مردم جدی تر عمل كند، متشكریم اما افزایش بعضی از سرفصل های هزینه ای قابل قبول نیست. توقع داریم كه شهرداری نسبت به این سرفصل ها به صورت شفاف توضیح دهد. همینطور انتظار داریم در گزارش خزانه داری درباره هر كدام از حوزه های شش گانه شهرداری به صورت تفكیك شده، گزارش خزانه داری اعلام گردد.
در ادامه احمد مسجد جامعی با اشاره به اینكه با وجود تحقق ۹۱ درصدی درآمدها در ۴ ماهه امسال، این میزان تحقق در سطح شهر احساس نمی گردد، اظهار داشت: وقتی عوارض جدیدی برای شهروندان وضع می شود باید كیفیت عرضه خدمات به آنها هم افزایش یابد اما این گونه نیست. ما انتظار داریم در گزارش خزانه داری به صورت شفاف، درآمد و هزینه های صورت گرفته به صورت تفكیك عرضه شود.
محمود میرلوحی هم با اشاره به اینكه با تحقق درآمدهای ۴ ماهه امسال امیدواریم امسال بیشتر از ۱۷ هزار میلیارد تومان تحقق درآمد داشته باشیم، اظهار داشت: مبحث مهم این است كه با عنایت به بدهی ها و افزایش هزینه نگهداشت، شهرداری باید شجاعانه تصمیم بگیرد.
حجت نظری از دیگر اعضای جلسه بود كه در واكنش به عرضه گزارش خزانه داری مجدد به عدم دعوت روسای كمیسیونها در كمیته تخصیص اشاره نمود و اظهار داشت: متأسفانه گزارش كمیته تخصیص به ما عرضه نمی گردد و ما نمی دانیم برای ردیف بودجه هایی كه ساعتها كار تخصصی صورت گرفته است، چه اتفاقی افتاده است و چگونه بودجه به آنها تخصیص می یابد.
به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در آخر سید حسن رسولی خزانه دار شورای شهر تهران به اظهارات اعضای شورا پاسخ داد.

1398/06/11
14:47:36
5.0 / 5
4236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی