مسیرساز
وزیر راه و شهرسازی به مسیرساز خبر داد:

ایجاد خط كشتیرانی مشترك ایران - تركمنستان

ایجاد خط كشتیرانی مشترك ایران - تركمنستان

به گزارش مسیرساز وزیر راه و شهر سازی از توافق با تركمنستان برای ایجاد خط كشتیرانی مشترك بین ایران و این كشور آگاهی داد و اظهار داشت: این مساله به اضافه دیگر موارد مطرح شده بعد از بررسی های كارشناسی، اختتام مهر ماه امسال در عشق آباد امضا می شود.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی به همراه هیاتی از معاونان و مدیرانش به تركمنستان سفر كرد تا در نشست مشترك وزرای حمل و نقل پنج كشور ساحلی دریای خزر به منظور توسعه همكاری ها، «همایش اقتصادی خزر» و «نشست موضوعی چشم انداز همكاریهای حمل ونقلی در دریای خزر» سخنرانی كند و در حوزه های مختلف حمل و نقل با مقامات این كشور و دیگر همسایگان خزری به توافقاتی در حوزه دریایی، جاده ای و هوایی برسد.

محمد اسلامی در گفت و گو با ایسنا درباره توافقات این سفر اظهار نمود: گسترش تبادلات تجاری و همكاریهای اقتصادی با اتخاذ تصمیمات شتاب دهنده مهمترین موضوعی بود كه همه كشورهای شركت كننده در اجلاس تركمنستان بر آن تاكید داشتند و هدف اصلی توسعه روابط در حوزه حمل و نقل، ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی بود.

وی اضافه كرد: مهمترین بحث هایی كه در مذاكرات با طرف تركمنستانی صورت گرفت توسعه ارتباطات دریایی بین بنادر، ایجاد خط كشتیرانی مشترك، تكمیل كریدور شمال به جنوب و رفع موانع موجود در این زمینه بود تا بتوانیم به این هدفمان برسیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: یكی دیگر از مذاكرات و توافقاتی كه با مسئولان این كشور به نقطه مشترك رسیدیم ایجاد تسهیلاتی در حوزه حمل و نقل جاده ای بود به شكلی كه بتوانیم با هماهنگ سازی عوارضی كه برای ناوگان زمینی ستاندن می شود، بستر لازم را برای بسط مبادلات دو كشور فراهم نماییم.

اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه تفاهم نامه ها و قراردادهای لازم در این زمینه چه زمانی به مرحله اجرایی می رسد و آیا برای انجام آن بازه زمانی در نطر گرفته اید؟ اظهار داشت: در این جلسات مقرر شدف موضوعات مطرح شده در كمیته های تخصصی بحث و بررسی كارشناسی شود و نهایتا در اجلاس كمسیون مشترك دو كشور كه اختتام مهر ماه امسال در عشق آباد برگزار می شود، به امضا طرفین برسد.

منبع:

1398/05/28
21:04:51
5.0 / 5
4361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی