مسیرساز
وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

اتمام تعمیرات منازل مناطق سیل زده لرستان تا آخر ماه جاری

اتمام تعمیرات منازل مناطق سیل زده لرستان تا آخر ماه جاری

به گزارش مسیرساز وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینكه پروژه راه آهن دورود -خرم آباد -پلدختر -اندیمشك از اولویت های كاری دولت می باشد اظهار داشت: كار تعمیرات منازل مناطق سیل زده لرستان در مراحل پایانی است و تا آخر ماه جاری به اتمام می رسد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در مراسم افتتاح پروژه های اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان، اظهار نمود: در ۲۵ استان كشور شاهد وقوع سیلاب بودیم، اما با بسیج نیروهای راهداری و راه و شهرسازی كه حدود ۱۲ هزار نفر بودند آغاز به بازسازی و ترمیم راه های روستایی و اصلی كردیم.
وی خاطرنشان كرد: یكی از نگرانی های مردم استان تخریب جاده خرم آباد- پلدختر است كه این جاده شریان مهم و اقتصادی در كشور به حساب می آید كه زندگی خیلی از روستاییان و ساكنان شهرهای در حریم آن به این جاده بستگی دارد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: برای ترمیم و بازسازی جاده پلدختر انجام مطالعات فنی و مهندسی و زمین شناسی را در دستور كار قرار داده ایم.
اسلامی افزود: این جاده با رعایت استانداردها و با عرض دو متر و طول ۸۵ كیلومتر طراحی شده و تونل هایی هم در این محور پیشبینی شده است.
وی بیان كرد: امید می رود با همت و اراده قرارگاه خاتم این پروژه با سرعت هرچه بیشتر راه اندازی شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: همینطور در كنار آن كار ترمیم جاده قبل را انجام خواهیم داد تا مردم یك جاده دسترسی محلی داشته باشند.
اسلامی اظهار نمود: در جریان سیل شاهد خسارت های زیادی در حوزه های مختلف استان بخصوص حوزه راه و شهرسازی بودیم. با اقدامات صورت گرفته راه ارتباطی ۷۰۰ روستا كه قطع شده بود برقرار شد. همینطور اقدامات جایگزین را در این زمینه در دستور كار داریم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه های راه آهن لرستان، اضافه كرد: اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی و دولت پروژه های راه آهن است، راه آهن دورود- خرم آباد- پلدختر- اندیمشك در دستور كار است.
اسلامی با اشاره به فعالیت بنیاد مسكن و تعمیرات منازل مناطق سیل زده، تصریح كرد: كار تعمیرات این خانه ها در مراحل پایانی است، روند رو به اتمام است و تا آخر ماه جاری به اتمام می رسد.1398/05/18
16:41:21
5.0 / 5
4811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی