مسیرساز
رئیس سازمان هواپیمایی كشور:

ساخت قطعات صنایع هوایی با تاكید بر پشتوانه علمی میسر خواهد شد

ساخت قطعات صنایع هوایی با تاكید بر پشتوانه علمی میسر خواهد شد

مسیرساز: رئیس سازمان هواپیمایی كشور تنها مسیر رسیدن به ساخت قطعات صنایع هوایی را پشتوانه علمی كشور دانست و اظهار داشت: توانمندی های علمی به وجود آمده در این صنعت سبب خواهد شد تا آینده روشنی برای حمل و نقل هوایی غیر نظامی ایجاد كند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مهندس عابدزاده امروز در مراسم اختتامیه رویداد نیازهای فناورانه تعمیر ونگهداری هواپیما كه به همت صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار شد، برگزاری این رویداد را ناشی از درك صحیح درباب شرایط كنونی دانست و اظهار نمود: در ۳۰ سال قبل ما مركز آموزشی در رابطه با صنایع هوایی كه مدرك آكادمیك صادر كند، در اختیار نداشتیم؛ ولی امروزه به بلوغ كافی در این عرصه رسیده ایم و این اتفاقات از یك سال قبل تابحال در كشور رخ داده است.
وی افزود: از یك سال قبل كه جامعه جهانی به ایران "نه" گفتند، حركت درون زایی در كشور به وجود آمده است.
عابدزاده با اشاره به وضعیت كشور در زمان برجام، اظهار داشت: در آن زمان تلاش شد كه با ارتباطات به وجود آمده ناوگان هوایی كشور را به روز نماییم، ولی با "نه" گفتن كشورهای غربی تلاش شد تا ناوگان هوایی كشور را سرپا نگه داریم، به شكلی تعداد هواپیماهای آماده ما بیشتر شده، با وجود آن كه شرایط برای ما سخت تر شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی كشور حركت به سمت دانش بنیان شدن را نقطه قوت كشور نام برد و اشاره كرد: ما بعنوان سازمان هواپیمایی به دنبال افراد توانمند هستیم و به سراغ آنها می رویم تا بتوانیم از دانش آنها برای توسعه صنعت هوایی بهره ببریم.
عابدزاده در عین حال با تاكید بر این كه به همت افراد توانمند صنعت هوایی كشور در ۴۰ سال اخیر نخوابیده است، اظهار نمود: طراحی و ساخت قطعات نیاز به پشتوانه علمی دارد و به غیر از این راه، مسیری برای ما وجود ندارد و این امر از طرف بخش های دولتی درك شده است كه برای ساخت قطعات باید متكی به دانش بومی باشیم.
رئیس سازمان هواپیمایی كشور با تاكید بر این كه با مقررات به وجود آمده ما پاسخگوی همه تقاضاهای ارسال شده به این سازمان هستیم، تصریح كرد: با اقدامات صورت گرفته ما در كنار مسائل امنیتی و ایمنی، توسعه صنعت هوایی را نیز در دستور كار قرار داده ایم.
عابدزاده اشاره كرد: توانمندی های علمی به وجود آمده در صنعت هوایی علاوه بر این كه سختی های زمان تحریم را می كاهد، می تواند آینده روشنی را برای حمل و نقل هوایی غیرنظامی ایجاد كند.
منبع:

1398/05/15
12:51:11
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: حمل و نقل , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی