مسیرساز
برای سرمایه گذاری

الان زمان خوبی برای خرید مسكن نیست

الان زمان خوبی برای خرید مسكن نیست

به گزارش مسیرساز یك كارشناس بازار مسكن اظهار داشت: با عنایت به این كه قیمت مسكن در بعضی مناطق تهران روند نزولی به خود گرفته الان زمان مناسبی برای خرید به قصد سرمایه گذاری نیست اما متقاضیان مصرفی می توانند اقدام نمایند.


سلمان خادم المله در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در صورت حفظ شرایط موجود و بهبود شاخصهای اقتصادی انتظار داریم قیمت مسكن كاهش و حجم معاملات افزایش پیدا كند. البته با عنایت به تاثیر آیتم های سیاسی، پیشبینی شرایط اقتصاد ایران برای طولانی مدت سخت شده است.
وی ادامه داد: به علت ثباتی كه در بازار مسكن بوجود آمده و احتمال نزول قیمت وجود دارد، خروج فروشندگان از این بخش و ورود به بازارهای مولد می تواند سوددهی بهتری برای آنها داشته باشد؛ چونكه الان زمان مناسبی برای خرید مسكن به قصد سرمایه گذاری نیست. اما متقاضیان مصرفی به علت اجبار برای خرید طبیعتا كار خویش را انجام می دهند.
این كارشناس اقتصاد مسكن با بیان این كه قیمت هر كالا و محصولی از تعادل عرضه و تقاضا ناشی می شود خاطرنشان كرد: در بخش مسكن، متغیرهایی مثل عدم ثبات اقتصادی، تغییر قیمت ارز و طلا منجر به پایین آمدن تعداد معاملات و افزایش قیمت می شود. در صورت ادامه ثبات فعلی شاهد ایجاد تعادل در بازار مسكن خواهیم بود اما این مورد مشروط به آن است كه متغیرهای سیاسی به بازار شوك ندهد.
خادم المله با اشاره به كاهش ۶۵ درصدی معاملات مسكن شهر تهران اظهار داشت: با كاهش قیمت، انتظار افزایش حجم معاملات را خواهیم داشت. به نظر می آید كه الان به علت ثبات بازارهای دیگر شاهد كاهش قیمت مسكن و رفتن به وضعیت تعادلی هستیم.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام بانك مركزی قیمت مسكن شهر تهران در تیرماه ۱۳۹۸ به میانگین ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید كه نسبت به ماه قبل، تنها ۰.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱ درصد رشد یافت. معاملات هم ۴۸۰۰ فقره بود كه كاهش ۶۵ درصدی را نسبت به تیرماه سال قبل نشان داده است. این حجم از افت فشار ماهیانه قیمت از مردادماه ۱۳۹۴ تا كنون بی سابقه بوده است.1398/05/08
22:20:57
5.0 / 5
4564
تگهای خبر: بازار , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی