مسیرساز
سالاری

املاك مدیریت شهری برای ساخت وسازهای بی رویه تهاتر شده است

املاك مدیریت شهری برای ساخت وسازهای بی رویه تهاتر شده است

مسیرساز: رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اظهار داشت: اموال و املاك مدیریت شهری در گذشته برای ساخت و سازهای بی رویه مورد تهاتر قرار گرفته است.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محمد سالاری در اولین اجلاس مجمع مشورتی روسای كمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای كلانشهرها و مراكز استان ها، اظهار نمود: وقتی در سال اول شورای چهارم به دیدار مقام معظم رهبری رفتیم گزارشی به ایشان ارائه شد و اعلام داشتیم كمیسیون شهرسازی و معماری به كمیسیون های شورای شهر اضافه شدند و این در حالی بود كه بیشتر از ۵۰ درصد فرمایشات و بیانات مقام معظم رهبری به حوزه شهرسازی و معماری مربوط بود.

وی ادامه داد: با فرمایشات مقام معظم رهبری، قوت قلب گرفتیم و موفق شدیم مجموعه مدیریت شهری را به سمت انجام ماموریت های شهرسازی و معماری ببریم. امروز خوشحالیم اعلام نماییم ماموریت های حوزه معماری و شهرسازی در سراسر كشور دیده شده و مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اضافه كرد: در این اجلاس مقرر است برخی از طرح های پیشنهادی ارائه و مورد بررسی قرار بگیرد. علاوه بر اینكه در این نشست از وزیر راه و شهرسازی و همین طور شهردار تهران برای سخنرانی دعوت شده اس، تبیین و مشخص شدن اهمیت ماموریت های شهرسازی یكی دیگر از اهداف این اجلاس محسوب می شود، ضمن اینكه در این اجلاس تلاش خواهیم كرد به تبادل و تجربیات طرح های مختلف در حوزه شهرسازی بپردازیم.

سالاری به سوژه نظارت، كنترل و كیفیت ساخت و سازها، ماموریت های بازآفرینی شهری، اشاره نمود و اظهار داشت: این موارد نیز از دیگر موضوعاتی است كه از اهداف این اجلاس محسوب می شوند.

رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران به شكل گیری شبكه مشترك میان متولیان حوزه معماری و شهرسازی اشاره نمود و اضافه كرد: این اجلاس كمك می نماید تا یك بستر ارتباطی میان متولیان حوزه شهرسازی ایجاد شود.

او همینطور به سوژه افزایش ساخت و سازها و عدم توجه به سرانه های فرهنگی و اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: باید تلاش نماییم این معضل در ساخت و سازها مرتفع شود، چونكه عدم نادیده گرفتن سرانه های درمانی، ورزشی، فرهنگی مشكلات عدیده ای را به وجود آورده است. پس از اتفاق پلاسكو توجه ویژه ای به ایمنی ساختمان ها در كلانشهرها شد و الان نیز این مساله مورد توجه مدیریت شهری در سایر شهرها قرار دارد.

رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه متاسفانه اموال و املاك مدیریت شهری در گذشته برای ساخت و سازهای بی رویه مورد تهاتر قرار گرفته، اظهار داشت: در حالی كه ما در تنگنای مالی مدیریت شهری و در بدترین شرایط به سر می بریم اما ادامه ساخت و ساز در باغات را بر اساس مصوبه برج باغات لغو كردیم و این در حالی بود كه ما نیاز مبرمی به اعتبارات داشتیم.


منبع:

1398/04/12
18:45:33
5.0 / 5
4638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی