مسیرساز
معاون حمل ونقل شهرداری تهران خبر داد

كمك تازه دولت برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی

كمك تازه دولت برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی

به گزارش مسیرساز معاون حمل و نقل شهرداری تهران اظهار داشت: در مورد طرح نوسازی اتوبوس ها در هماهنگی با دولت مقرر شد میزان صرفه جویی حاصل از هر اتوبوس كه از رده خارج و گازسوز می شود برای نوسازی اختصاص پیدا كند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محسن پورسیدآقایی بامداد امروز در آئین بهره برداری و توسعه ناوگان شركت واحد اتوبوس رانی شهر تهران بر لزوم توسعه ناوگان عمومی شهر شامل ناوگان ریلی و اتوبوس رانی تاكید نمود.
وی با اشاره به نقش مهم مینی بوس ها بعنوان یك مُد حمل ونقلی در شهر تهران خاطرنشان كرد: متأسفانه در دوره قبل در مبحث توسعه و نوسازی مینی بوس ها غفلت شد و تمام خطوط به اتوبوس تبدیل شد.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تصریح كرد: برای پیشگیری از تولید آلودگی مینی بوس های فرسوده، به جای حل مسئله، صورت مسئله را پاك كردند و مینی بوس را به غلط از چرخه حمل و نقل عمومی حذف كردند، اظهار داشت: معتقدم این اقدام اشتباه بود چون كه نباید در تمامی مسیرها یك خط اتوبوس راه اندازی نماییم.
به گفته پورسیدآقایی با مطالعه بر روی ظرفیت ها و خطوط حمل و نقل عمومی در پایتخت، مسیرهای مناسب مینی بوس تعیین شد و نهایتاً در برنامه ۵ ساله شهرداری مندرج شد چه خطوطی ظرفیت استفاده از مینی بوس را دارد.
وی با اشاره به اینكه خرید و تأمین ۸۰۰ دستگاه مینی بوس كه مجهز به فیلتر دوده هستند تا آخر سال در دستور كار شهرداری تهران دارد، اظهار داشت: امروز اولین سری از مینی بوس های خریداری شده تحویل گردید و قرارداد ۵۰۰ دستگاه مینی بوس دیگر امروز منعقد خواهد شد.
پورسیدآقایی از تجهیز اتوبوس های پایتخت به فیلتر دوده اطلاع داد و اظهار داشت: فیلتر دوده تكنولوژی ثابت شده ای است كه تجربه موفق آن در تمام دنیا تأیید شده و هم اكنون ۱۰۰ دستگاه فیلتر دوده خریداری شده و تا قبل از شروع سال تحصیلی بر اتوبوس های پایتخت نصب می شوند.
معاون شهردار تهران در ادامه تصریح كرد: با پیگیری های صورت گرفته در مورد طرح نوسازی اتوبوس ها، با هماهنگی ای كه با دولت صورت گرفته مقرر شد میزان صرفه جویی حاصل از هر اتوبوسی كه از رده خارج و گازسوز می شود كه به رقم ۱۴۲ هزار دلار رسید، برای نوسازی اختصاص پیدا كند.
به گفته پورسیدآقایی بر طبق این مصوبه، وزارت نفت متعهد شد به هر شركت خصوصی كه اتوبوس گازسوز جدید خریداری كند ۱۴۲ هزار دلار بعنوان صرفه جویی سوخت پرداخت كند كه بر این اساس با سرمایه گذار و حمایت دولت قفل نوسازی اتوبوس های پایتخت خواهد شكست.

1398/03/28
14:06:10
5.0 / 5
4225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی