مسیرساز

مخالفت دادگاه عالی آمریكا با تغییر نوشته دلار

مخالفت دادگاه عالی آمریكا با تغییر نوشته دلار

به گزارش مسیرساز دادگاه عالی آمریكا با حذف شعار ˮخدا را باور داریمˮ از اسكناس دلار مخالفت كرد.


به گزارش مسیرساز به نقل از واشنگتن اگزماینر، گروه های آتئیست از مقامات قضائی آمریكا خواسته بودند تا شعار اصلی پس زمینه اسكناس دلار را حذف نمایند. دادگاه عالی آمریكا علاوه بر رد این درخواست با درخواست این گروه ها برای حذف این شعار از وزارت خزانه داری آمریكا هم مخالفت كرد. این شعار از سال ۱۸۶۴ میلادی بر روی سكه ها و از سال ۱۹۵۵ بر روی اسكناس های آمریكا درج می شود و در دوره ریاست جمهوری باراك اوباما هم تلاش های مشابهی برای حذف آن صورت گرفته بود كه با مخالفت مقامات آمریكا مواجه گردید.
برای اولین بار از این شعار در سكه های دو سنتی استفاده شد و سپس این عبارت بر روی اسكناس های ۵ سنتی هم ظاهر شد. طبق اعلام نشریه پولتیكو، دوآیت آیزنهاور، رئیس جمهور سابق آمریكا در سال ۱۹۵۴ گفته بود كه درج این عبارت بر روی دلار نشان دهنده تمایل به حفظ میراث مذهبی آمریكا در آینده این كشور است. دلار علاوه بر شعار "خدا را باور داریم" دارای مشخصه های دیگری هم هست كه در تمامی اسكناس های چاپ شده دلاری مشترك است؛ مهر وزارت خزانه داری آمریكا كه به شكل سبز رنگ و در سمت راست اسكناس زده می شود.
مهر بانك مركزی آمریكا به رنگ مشكی و در سمت چپ دلار قرار دارد. پرتره دیگر مشخصه دلار آمریكایی است كه حاوی اشخاص مشهور آمریكاست و روی اسكناس نقش بسته است. همینطور "شماره سریال" كه متشكل از اعداد و حروف است كه در صورت گرفتن اسكناس در مقابل نور به شكل متفاوتی از حالت عادی نشان داده می شود. حذف این شعار از سكه های آمریكا تنها یك مرتبه و در سال ۱۸۸۳ صورت گرفت. در آن زمان این شعار از سكه ۵ سنتی آمریكا حذف شد اما مجدداً از سال ۱۹۳۸ به آن بازگشت.1398/03/24
13:35:54
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی