مسیرساز
فراهانی خبر داد؛

انتشار حسابرسی مناطق در سایت شفافیت

انتشار حسابرسی مناطق در سایت شفافیت

مسیرساز: رئیس كمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: با انتخاب حسابرسان منتخب شورا در آینده ای نزدیك اطلاعات حسابرسی مناطق در سایت شفافیت منتشر خواهد شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در یكصد چهل و چهارمین جلسه شورا بررسی تعیین حسابرسان منتخب شورا جهت انجام عملیات حسابرسی سال ۹۷ و ۹۸ شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و سازمان ها و شركت های وابسته در دستور قرار گرفت.

مجید فراهانی در تشریح این طرح اظهار داشت: حسابرسان منتخب بوسیله فراخوان روزنامه همشهری كه می بایست دارای سه شرط می بودند، انتخاب شدند.

وی افزود: این سه شرط عبارتند از احراز رتبه الف و ممتاز برمبنای تأیید جامعه حسابرسان، مورد اعتماد بودن بورس و سوابق خوبی در نظام مدیریت شهری است.

فراهانی در ادامه اضافه كرد: یكی از مهمترین وظایف شورای شهر تهران نظارت بر روند اجرای كار در نظام مدیریت شهری است كه در مناطق و واحدهای ستادی و سازمان ها و شركت های وابسته در حوزه های مختلف انجام می شود.

وی اشاره كرد: یكی از این حوزه ها، نظارت مالی بر حسن اجرای فرایندهای مالی و گردش كار مالی مناطق و سازمان ها و شركت های وابسته به شهرداری تهران وفق ماده ۸۰ قانون تشكیلات و وظایف شوراهای شهر روستا می باشد.

فراهانی گفت: حسابرسان منتخب پس از تأیید شورای شهر در مناطق مستقر می شوند و گزارش كار آنان در صحن شورا می آید و از آن طریق تكالیفی برای شهرداری تهران معین می شود.

وی افزود: حسابرسان منتخب برای انجام عملیات حسابرسی سال ۹۷ و ۹۸ سنواتی در ۱۰ گروه مختلف و برمبنای شروطی كه قبلاً ذكر شد، انتخاب شدند.

فراهانی در ادامه ابراز امیدواری كرد نتایج حسابرسی مناطق در سایت شفافیت منتشر شود.

وی در این زمینه اضافه كرد: پس از اینكه حسابرسان حسابرسی را انجام دادند، برای نخستین بار پیش بینی شده نتایج حسابرسی مناطق در سایت شفافیت منتشر شود و مدیران و كاركنان مناطق نیز موظف شدند كمال همكاری برای در اختیار قرار دادن اسناد به حسابرسان را داشته باشند.

فراهانی اضافه كرد: حسابرسان نیز می بایست هر سه ماه یكبار گزارش پیشرفت حسابرسی را به اعضای شورا ارائه نمایند.

1398/03/09
14:45:14
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: سایت , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی