مسیرساز
وعده پایان پروژه پردیس تا پایان ۹۸

چشم ساكنان به جمال پردیس روشن می شود؟

چشم ساكنان به جمال پردیس روشن می شود؟

مسیرساز: برآیند گزارش های رسیده از پردیس طی ماه های اخیر از آن حكایت می كند كه واحدهای مسكونی و پروژه های زیربنایی این شهر جدید روال مناسبی پیدا كرده و مسؤولان وعده داده اند تمامی واحدهای مسكونی بجز آنها كه گرفتار مشكلات حقوقی هستند را تا آخر سال ۱۳۹۸ تحویل دهند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، دولت قبل كلنگ حدود ۸۱ هزار واحد مسكن مهر پردیس را در سال ۱۳۹۱ به زمین زد و قرار بود ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل دهد اما فقط ۶۳۰۰ مورد را واگذار كرد و رفت. سپس آن با عنایت به تعهدات ایجاد شده، روند این پروژه هرچند آهسته توسط دولت های یازدهم و دوازدهم ادامه یافت. تا كنون بیشتر از ۳۰ هزار واحد افتتاح شده و ۴۰ هزار واحد در مرحله نازك كاری قرار دارد. از این تعداد باز مقرر است تا آخر سال ۵۰۰۰ مورد افتتاح شود. البته روند واگذاری واحدها الان باز بدون اعلام رسانه ای انجام می شود. بطور مثال در ایام گذشته ۵۵ واحد در فاز ۵ به متقاضیان تحویل گردید. با این وجود گفته می شود واگذاری واحدها در ماه های آینده سرعت بیشتری به خود می گیرد و پرونده واحدهای مسكونی پردیس تا آخر سال آینده بسته می شود.
مهم ترین مشكل سد راه تحویل واحدها به خدمات زیربنایی و روبنایی مربوط می شود كه نمایش خدمات نسبت به تكمیل واحدها عقب بود. با این وجود ۱۰ بهمن ماه دو تفاهم نامه بزرگ همكاری به ارزش ۱، ۴۰۰ میلیارد تومان بین وزارت راه و شهرسازی و دو پیمانكار برای توسعه زیرساخت ها، آماده سازی، قطار برقی و راه سازی در پردیس به امضا رسید. همچون مهم ترین این موارد می توان به راه اندازی قطار برقی تهران پردیس به طول تقریبی ۲۵ كیلومتر، تكمیل محور ۴۵ متری اصلی ورودی به فاز ۱۱ جدید پردیس، محله سازی اراضی و توسعه فاز ۴ به مساحت ۱۰۰ هكتار، آماده سازی اراضی تفریحی توریستی ورودی فاز هشت، تكمیل دسترسی به فاز ۸، جاده دسترسی فاز ۵ به فاز ۱۱ و خط انتقال فاضلاب فاز ۸، ۵ و تكمیل مخزن فاز ۵ اشاره نمود. دستگاه های خدمات رسان باز در هفته های اخیر همت بیشتری نشان داده اند و در حال نصب انشعابات فازهای ۱۱، ۵، ۸ و ۹ هستند. گفته می شود كل زون ۵ فاز ۱۱ تا پیش از اختتام سال به متقاضیان تحویل داده خواهد شد و الان باز روزانه چند واحد واگذار می شود.
عرضه و تقاضا در پردیس متوازن شد
یكی از مسائل پردیس به وجود معارض برای ۵۳۰۰ واحد واقع در فاز ۸ مربوط می شد كه حبیب اله طاهرخانی، مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در ایام اخیر از رفع این مشكل آگاهی داد و اظهار داشت كه هم اكنون میزان عرضه مسكن مهر در شهر جدید پردیس با تعداد متقاضیان این واحدها كه در سامانه مسكن مهر ثبت نام كرده اند با این رفع معارضی، برابر شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: مالكان این ۵ هزار و ۳۰۰ واحد با آن ۷ هزار نفری كه در سامانه مسكن مهر، گزینه اسكان در پردیس را انتخاب نموده بودند اما برای آنها واحدی در پردیس وجود ندارد، متفاوت است؛ چونكه هم اكنون آن دسته از واحدهای مسكونی موجود در شهر جدید پردیس كه تعداد آنها ۵ هزار و ۳۰۰ واحد است و در اراضی معارضی راه اندازی شده بود، آزاد شده كه در نتیجه تعداد افرادی كه در سامانه ثبت نام كرده بودند با تعداد واحدهای راه اندازی شده برابر شد.
بارگیری محموله های آسانسور برای ۱۵۰ بلوك پردیس
در ماه های گذشته همچون مشكلات تكمیل واحدها به نبود پكیج و آسانسور مربوط می شد كه علت آن نوسانات نرخ ارز بود. با ثبات نسبی در بازار الان مشكل پكیج بطور كامل حل شده اما در بخش آسانسور هنوز كمبودهایی وجود دارد. در ایام اخیر سید مهدی هدایت، مدیرعامل عمران پردیس به ایسنا آگاهی داد كه موتور آسانسور برای ۱۵۰ بلوك فاز ۱۱ وارد شده كه بزودی از گمرك مرز بازرگان ترخیص می شود.

كاهش تمایل مالكان به فروش واحدها
طبق گفته هدایت، امید مالكان پروژه های مسكن مهر به خانه دار شدن در پردیس افزایش یافته و تمایل آنها به فروش واحدها باز به شدت كاهش یافته است. این مساله وظیفه ما در مجموعه شركت عمران را باز سنگین تر می كند تا بتوانیم به برنامه ای كه وزیر محترم برای ما ترسیم كرده است برسیم و تمامی واحدها، بجز واحدهایی كه گرفتار مشكل حقوقی شده اند را تا آخر سال ۹۸ تحویل دهیم.1397/12/20
14:58:18
5.0 / 5
4350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی