مسیرساز
یك مقام مسئول كارگری پیشنهاد كرد

توزیع بن كارت كالا برای كارگران

توزیع بن كارت كالا برای كارگران

مسیرساز: دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با طرح پیشنهاد توزیع بن كارت الكترونیكی برای كارگران، اظهار داشت: دستمزد سال ۱۳۹۸ كارگران باید به عدد سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومانی هزینه ماهانه سبد معیشت كارگران كه در كمیته دستمزد تصویب شده، نزدیك شود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، درباره نحوه تعیین دستمزد سال ۱۳۹۸ كارگران و پیشنهاداتی همچون افزایش پلكانی دستمزدها، اظهار داشت: آنچه ما بر آن تاكید داریم این است كه در كنار افزایش سالانه حداقل دستمزد، عقب افتادگی های مزدی كارگران كه از سالهای جنگ مانده جبران شود و پیشنهاد ما این بوده كه به شكل پلكانی و در یك فاصله پنج ساله پوشش داده شود.

وی اضافه كرد: طبعاً نمی توان حداقل حقوق و دستمزد كارگران را به شكل پلكانی تعیین كرد و ۱۰ تا ۴۰ درصد افزایش داد چون امكان دارد سبب ریزش نیروهای كارگاه شود مضاف بر اینكه بیشتر از ۹۰ درصد كارگران حداقل بگیرند و این شیوه چندان در مورد دستمزد كارگران راهگشا نیست.

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با اشاره به اینكه تعیین دستمزد سال ۹۸ كارگران متفاوت از سالهای قبل خواهد بود، اظهار داشت: جامعه كارگری به دنبال افزایش ریالی دستمزد نیست بلكه از دولت بعنوان كارفرمای بزرگ انتظار دارد كه فاصله ای كه بین حداقل دستمزد و سبد هزینه معیشت خانوارهای كارگری به وجود آمده كم كند و با مكانیسم هایی كه دولت مدنظر دارد قدرت معیشت كارگران را تقویت كند.

دستمزد سال ۹۸ به سبد معیشت كارگران نزدیك شود

ابوی با اشاره به اعلام رقم سبد هزینه معیشت كارگران، اظهار داشت: كمیته دستمزد هزینه ماهانه معیشت كارگران را بر اساس یك خانوار ۳.۳ نفره سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان اعلام نمود و نمایندگان كارفرمایی و دولت هم آنرا تأیید كردند. خواسته كارگران این است فاصله بین حداقل دستمزدی كه مقرر است در شورای عالی كار تصویب شود تا سبد معیشت خانوارهای كارگری كه سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان تعیین شده پر شود.

وی اظهار داشت: جامعه كارگری به دنبال افزایش ریالی دستمزد نیست و می خواهد كه معیشت كارگران و خانوارهای كارگری تأمین شود حالا دولت می خواهد تقویت معیشت را در چارچوب افزایش دستمزد یا دادن سبد كالا به كارگران صورت دهد یا با اعمال معافیت مالیاتی برای كارفرمایان.

توزیع بن كارت الكترونیكی برای كارگران

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران درانتها توزیع بن كارت الكترونیكی به كارگران را پیشنهاد كرد و اظهار داشت: دولت در نظر دارد تا در سال آینده توزیع كوپن را در مورد برخی كالاهای اساسی از سر بگیرد ولی علاوه بر آن می تواند قسمتی از بودجه و یارانه ای كه مجلس بابت تنظیم بازار كالای اساسی در اختیار گرفته را برای كارگران هزینه كند. كارگران بعنوان اقشار ضعیف و نیازمند جامعه با توزیع بن كارت موافقند و این امر كمك بزرگی به كاهش هزینه های زندگی و تقویت معیشت كارگران می كند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، قبل از این كمیته دستمزد شورای عالی كار با بررسی وضع معیشت خانوارهای كارگری در مناطق مختلف و با استناد به گزارش مراجع رسمی آماری آخرین رقم هزینه ماهانه معیشت كارگران را سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان اعلام نموده بود.
1397/12/19
22:49:12
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی