مسیرساز
حجت نظری مطرح كرد؛

درخواست صدور كارت بلیت متروی بلاعوض برای سربازان

درخواست صدور كارت بلیت متروی بلاعوض برای سربازان

مسیرساز: یك عضو شورای شهر تهران از اعضای شورا درخواست نمود تا كارت بلیت بلاعوض حمل و نقل عمومی برای سربازان پیش بینی كنند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، حجت نظری در جلسه علنی روز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه شهرداری تهران برای دانشجویان، دانش آموزان، خبرنگاران، معلولان، افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی، سالمندان و … كارت بلیت های بلاعوض یا تخفیف دار را به منظور استفاده بیش تر و آسان تر از مترو و اتوبوس صادر می كند و حتماً این اقدام موجب می شود استفاده از حمل و نقل عمومی افزایش یابد اظهار داشت: به عبارتی می توان اظهار داشت كه شهرداری به خیلی از اقشار جامعه در دریافت تسهیلات و تخفیف های ویژه برای حمل و نقل عمومی توجه كرده اما متأسفانه در این میان، سربازان كه حقوق دریافتی ماهیانه شان باز بسیار اندك است، مورد غفلت قرار گرفته اند.
وی افزود: سربازان كه در ساعات آغازین روز و باز بعدازظهر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند، حتماً شمار زیادی از سربازان را دیده اند كه از مترو و اتوبوس برای جابجایی در شهر استفاده می نمایند. بنده باز در دیدارها و بازدیدهای مختلفی كه داشته ام بارها با این مطالبه از طرف سربازان مواجه شدم كه چرا حمل و نقل عمومی برای سربازان بلاعوض نیست؟ مطالبه ای كه به نظرم باید مورد توجه مدیریت شهری و باز ستاد كل نیروهای مسلح قرار بگیرد. از طرفی دیگر، ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، شهرداری ها را موظف كرده تا با همكاری دیگر وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی، تسهیلاتی را جهت استفاده بلاعوض سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه ها، گردشگاه ها، موزه ها، سینماها و … پیش بینی كنند.
نظری از اعضای شورا درخواست نمود كه به این مساله در بودجه سال آینده شهرداری تهران توجه گردد و اظهار داشت: از شهردار تهران می خواهم تا هرچه سریع تر سازوكاری تعریف كند كه امكان بهره مندی سربازان شریف كشور از كارت های بلاعوض یا تخفیف دار مترو و اتوبوس در طول دوران خدمت سربازی برای ایشان فراهم گردد.
در ادامه محمود میرلوحی خطاب به وی اظهار داشت: لطفاً منابع این در خواست را هم مشخص كنید.
هاشمی رئیس شورای شهر تهران به میرلوحی اظهار داشت: تابحال سابقه نداشته است یك عضو به عضو دیگر تذكر بدهد.

1397/12/14
15:24:35
5.0 / 5
4262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی