مسیرساز

پیش بینی رئیس اتحادیه درباره اوضاع بازار مسكن در سال آینده

پیش بینی رئیس اتحادیه درباره اوضاع بازار مسكن در سال آینده

به گزارش مسیرساز رئیس اتحادیه مشاوران املاك با بیان كاهش ۲۷ و ۶۶ درصدی معاملات مسكن به ترتیب در كشور و تهران طی دی ماه ۱۳۹۷ اظهار داشت: در سال آینده جهش سنگینی را در قیمت مسكن نخواهیم داشت و رشد قیمت ها متناسب با نرخ تورم عمومی خواهد بود.


مصطفی قلی خسروی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در دی ماه ۱۳۹۷ بالغ بر ۶۵ هزار و ۳۳۰ قرارداد خرید و فروش در كل كشور امضا شده كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۷ درصد كاهش نشان داده است. در بخش اجاره هم ۴۰ هزار و ۶۴۷ اجاره نامه در كل كشور به امضا رسیده كه نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۴ درصد كاهش یافته است.
وی اضافه كرد: همینطور در شهر تهران در دی ماه ۱۳۹۷ شاهد امضای ۸۰۳۶ قرارداد خرید و فروش ملك بودیم كه حكایت از كاهش ۶۶ درصدی معاملات نسبت به ماه مشابه سال قبل دارد. ۱۱ هزار و ۴۵۰ اجاره نامه هم در تهران به امضا رسیده كه نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۲ درصد كمتر بوده است.
خسروی با اشاره به افزایش ۹۲ درصدی قیمت مسكن شهر تهران در آذرماه ۱۳۹۷ بر مبنای آمار توسط بانك مركزی، درمورد ارزیابی از وضعیت قیمت در ماه های پیش رو اظهار داشت: انتظار داریم تا آخر سال جاری شاهد ثبات بازار مسكن باشیم كه افت معاملات، كاهش سرعت رشد قیمت را محتمل كرده است. پیش بینی می شود از تورم ماهیانه قیمت مسكن به صورت چشمگیری كاسته شود.
رییس اتحایه مشاوران املاك استان تهران افزود: در سال آینده هم انتظار تولید ظرفیت جهشی در بازار مسكن نداریم. امكان دارد متغیرهایی همچون تورم عمومی، افزایش احتمالی قیمت حامل های انرژی و افزایش نرخ دستمزد، تاثیر اندكی بر بازار مسكن تولید كند اما بعید است در سال ۱۳۹۸ شاهد نوسان مجددی همانند سال ۱۳۹۷ در بازار مسكن باشیم و رشد قیمت ها با نرخ تورم در حالت تعادل قرار می گیرد.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در آذرماه ۱۳۹۷ هم كه آمار آن از جانب رئیس اتحادیه املاك اعلام شده بود تعداد قرارداد خرید و فروش ملك در كل كشور و شهر تهران نسبت به ماه مشابه سال پیش از آن به ترتیب ۲۲ و ۶۴ درصد كاهش نشان می داد.

خبرنگار: مجید انتظاری / دبیر خبر: مریم طاووسی


1397/11/02
15:22:55
5.0 / 5
5025
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی