مسیرساز

افتتاح جاده كمكی بزرگراه همت تا 2 سال آینده

افتتاح جاده كمكی بزرگراه همت تا 2 سال آینده

مسیرساز: معاون فنی عمرانی شهرداری كرج اظهار داشت: اگر همه چیز خوب پیش برود و اعتبارات مورد نیاز تامین و مشكل معارضین هم حل شود، شاید بتوان به بهره برداری از بزرگراه شمالی بعنوان مكمل بزرگراه همت در سال ۹۹ امیدوار بود.


عسگر نصیری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: بزرگراه شمالی بعنوان مكمل پروژه ادامه بزرگراه همت یكی از مهمترین پروژه های استان است. اگر این پروژه به بهره برداری برسد بار ترافیكی اتوبان تهران- كرج بیشتر از ۴۰ درصد كاسته می شود.
وی اشاره كرد: با كاهش ترافیك شاهد كاهش مصرف سوخت و صرفه جویی در زمان مردم برای رسیدن به مقصد مورد نظر خواهیم بود.
این مسئول با اشاره به پیشرفت فیزیكی این پروژه اضافه كرد: این پروژه تابحال ۴۱ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.
وی با اشاره به اینكه زمان دقیق بهره برداری از بزرگراه شمالی معین نمی باشد، افزود: با عنایت به برخی مشكلات چون محدودیت های اعتباری و وجود معارضین در راه این پروژه، نمی توان زمان دقیقی برای بهره برداری از آن اعلام نمود. طبق برآوردهای انجام شده، تكمیل بزرگراه شمالی به بیشتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد كه تامین آن از طرف شهرداری به سادگی امكان پذیر نیست.
این مسئول با اشاره به اینكه شهرداری كرج صفر تا صد هزینه های این پروژه را متقبل شده است، افزود: هر چند وزارت راه و شهرسازی زمین های دولتی خود كه در راه تكمیل بزرگراه شمالی قرار دارند را در اختیار شهرداری قرار داده ولی تابحال هیچ حمایتی در بحث تامین منابع مالی مورد نیاز این پروژه نداشته است.
معاون فنی عمرانی شهرداری كرج اظهار داشت: مسئولان استان باید برای تكمیل این پروژه وارد میدان شوند و صرفا به حمایتهای لفظی بسنده نكنند چون بزرگراه شمالی یكی از پروژه های مهم استان است و بهره برداری از آن موجب افزایش اعتماد عمومی به مسئولان میگردد.
قبل از این خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از پروژه های راهسازی البرز اظهار كرده، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: كنارگذرهای جنوبی تهران و البرز به طول ۱۶۰ كیلومتر در راه اجراست كه یك كریدور بزرگ آزادراهی و گلوگاه ورودی برای كمك به كاهش بار ترافیكی استان البرز و ترافیك پایتخت است و به چرمشهر و آبیك وصل میگردد.
وی بیان كرده، ادامه آزادراه همت باز بعنوان یك حلقه اتصالی بین كرج و تهران و دركنار آن اجرای كنارگذر شمالی كرج باز توسط شهرداری این كلانشهر در حال اجراست.
خادمی گفته، پروژه بزرگراه شمالی بعنوان مكمل پروژه آزادراه همت می تواند ترافیك را از شمال شهر كرج به سمت محورهای غربی كرج انتقال داده و گلوگاه های ترافیكی موجود در این نقاط را رفع سازد. پیشرفت فیزیكی پروژه بزرگراه شمالی كرج بسیار عالی است و امیدواریم در وزارت راه و شهرسازی بتوانیم به گونه ای برنامه ریزی نماییم كه به این پروژه مهم و تسریع عملیات اجرایی آن كمك گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: قطعه انتهایی آزاد راه تهران- شمال باز در استان البرز پروژه ای مهم برای كشور است كه در حال اجراست.
وی توضیح داد: پروژه های راهسازی بزرگ و مهمی در البرز در حال اجراست و عملیات اجرایی عمده این پروژه ها در حال اتمام است و امید می رود با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم طی سال های ۹۸ و ۹۹ این پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.
وی به تاكید رئیس جمهور برای رفع مشكلات ترافیكی در استان البرز اشاره نمود و اظهار داشت: برنامه ریزی هایی انجام شده است كه انتظار می رود با عنایت به تلاش ها و پشتكار استاندار كنونی البرز در استان بتوانیم در پروژه های راه این استان تسریع داشته و یك تحول و رونق جدیدی در پروژه ها را شاهد باشیم.1397/10/23
14:18:45
5.0 / 5
4370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی