مسیرساز
درخواست امام جمعه موقت تهران از شهروندان تهرانی؛

اگر یك شب زباله های تهران جمع آوری نشود با مصیبت رو به رو می شویم

اگر یك شب زباله های تهران جمع آوری نشود با مصیبت رو به رو می شویم

به گزارش مسیرساز امام جمعه موقت تهران از شهروندان تهرانی درخواست نمود میزان تولید زباله خویش را به نصف كاهش دهند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی فرد در مراسم روز بزرگداشت پرستار و جشن پایش ۱۷ هزار كارگر شهرداری با اشاره به اهمیت تفكیك پسماند از مبداء اظهار داشت: اگر زباله ها در خانه ها تفكیك شود، سلامت كودكان كار افزوده می شود و دیگر این كودكان در مخازن زباله به دنبال پسماند نیستند.
وی با تاكید بر ضرورت ارتقای فرهنگ تولید پسماند و تفكیك زباله بیان كرد: باید تولید زباله در تهران به یك دوم كاهش پیدا كند و شركت كنندگان در این مراسم می توانند پیشگام باشند و این مورد را در فضای مجازی ترویج كنند. هم اكنون میزان تولید زباله در تهران بیشتر از متوسط جهانی است.
ابوترابی فرد با اشاره به اینكه در سایر شهرهای دنیا هفته ای دو تا سه بار پسماندها جمع آوری می شود، اظهار نمود: اگر یك شب در تهران زباله ها جمع آوری نشود با مصیبت روبرو می باشیم.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینكه اعتصاب ها در سایر شهرهای دنیا مشكلی جدی در حوزه پسماند به وجود نمی آورد، اظهار داشت: چونكه این پسماندها كم و تفكیك شده هستند اما اگر این اعتصاب در تهران صورت گرفت معلوم نیست چه اتفاقی رخ دهد، ازاین رو از شهروندان درخواست می كنم تولید پسماند را به حداقل رسانده و پسماند تولید شده را تفكیك كنند.
وی به مبحث تولید ثروت از پسماند اشاره نمود و اظهار داشت: كارآفرینی را می شناسم كه قصد داشت از پسماند برق تولید نماید، اما هم اكنون با مشكل روبرو شده است. شهردار تهران همین مبحث را بررسی كند كه علت این كار چیست.

1397/10/22
16:00:53
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: تولید , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی