مسیرساز
سالاری:

فرایند سرمایه گذاری در شهر تهران گرفتار مشكلات اساسی است

فرایند سرمایه گذاری در شهر تهران گرفتار مشكلات اساسی است

به گزارش مسیرساز رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اظهار داشت: فرایند سرمایه گذاری در شهر تهران گرفتار مشكلات اساسی است چون كه ما برای سرمایه گذاران، بسته های تشویقی موثر و معنادار پیش بینی نكرده ایم.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محمد سالاری در جریان بررسی طرح «الزام شهرداری به عرضه لایحه جامع مشاركت و سرمایه گذاری شهر تهران» اظهار داشت: این طرح خودش تعیین تكلیف كننده نیست بلكه مجموعه ای از سیاست ها و رویكردها را برای عرضه لایحه جامع در مورد مشاركت و سرمایه گذاری عرضه می دهد و همانطور كه همه می دانیم وضعیت مشاركت و سرمایه گذاری در ماموریت های مدیریت شهری گرفتار مشكلات اساسی است.
وی افزود: طی دهه ها و سال های گذشته چون سهل الوصول ترین منابع درآمدی شهرداری از محل بارگذاری و تراكم فروشی بوده و شهرداری هیچگاه گرفتار تنگنای مالی نشده است بنابراین علیرغم وجود مجموعه ظرفیت ها در شهر تهران، مبحث سرمایه گذاری مورد توجه قرار نگرفته است. بنابراین ما بعنوان شورا و مدیریت شهری پنجم با عنایت به اینكه یكی از مهم ترین چالش های ما مبحث منابع درآمدی است باید با این مورد كه شهرداری تهران طی لایحه ای بتواند طرح جامع مشاركت و سرمایه گذاری را عرضه نماید موافقت نماییم.
رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خاطرنشان كرد: ما در كمیسیون به برخی موضوعات ایراد و برای آن پیشنهادات جایگزین داریم. در جلساتی هم كه با شهرداری تهران گذاشته شده آنها هم می گویند فرایند سرمایه گذاری در شهر تهران گرفتار مشكلات اساسی است چون كه ما برای سرمایه گذاران، بسته های تشویقی موثر و معنادار پیش بینی نكرده ایم.
وی اضافه كرد: یكی از تكالیفی كه رییس شورا در جلسات هم اندیشی برای كمیسیون های تخصصی تعیین كرده اند اینست كه هر كدام از كمیسیون ها مجموعه ای از بسته های سرمایه گذاری را در حوزه های ماموریتی خود تدوین كنند كه این اقدام توسط خیلی از كمیسیون ها انجام شده است و به جهت اینكه این بسته ها به قانون تبدیل گردد لازم است كه شهرداری در این خصوص لایحه عرضه نماید بنابراین از اعضای شورا می خواهم به این مورد رای دهند.

1397/10/16
14:43:21
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: شهردار , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی