مسیرساز

كندی احیای راه ابریشم در یزد

كندی احیای راه ابریشم در یزد

به گزارش مسیرساز مدیر كل پیشین راه و شهرسازی یزد، یكی از طرح های در دست اقدام یزد را ساخت راه ندوشن - ورزنه  اعلام كرد و اظهار داشت: این راه از طریق های تاریخی استان یزد و بخشی از طریق ابریشم به حساب می آید كه متاسفانه به علت اعتبارات اندك با روند كندی پیش می رود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمدرضا نقصان محمدی در جمع خبرنگاران پیرامون درخواست جابجایی خود از اداره كل راه و شهرسازی به دانشگاه اظهار داشت: به دنبال به انتها رسیدن مدت زمان ماموریت خود در اداره كل راه و شهرسازی استان خواهان بازگشت مجدد به دانشگاه یزد شدم كه مورد موافقت قرار گرفت و الان در سمت عضو هیات علمی دانشگاه به احترام امر مهم پاسخگویی دوران تصدی ام در راه و شهرسازی استان در حضور خبرنگاران حضور دارم.
وی با اشاره به وضع موجود راه های استان تا آخر سال 1396 اظهار داشت: استان یزد تا آخر سال گذشته دارای 751 كیلومتر بزرگراه چهار خطه، 691 كیلومتر راه اصلی، 2399 كیلومتر راه فرعی و 5878 كیلومتر راه روستایی و در مجموع 8278 كیلومتر راه مواصلاتی مختلف بوده است.
وی در مورد اقدامات انجام شده در این حوزه طی 9 ماهه سال جاری اظهار داشت: با پبیگیری های انجام شده در حوزه آزادراهی، مبحث تولید آزادراه نطنز – انار به تصویب رسیده و در همین راستا هم بخش های نایین – اردكان و اردكان – مهریز در شرف انعقاد قرار داد و آغاز عملیات اجرایی هستند.
افتتاح 60 كیلومتر از دوبانده كردن محور یزد – بافق
این مسئول سابق از اجرای چندین طرح مشاركتی تولید راه روستایی با قیر سهمیه ای به طول های متغیر بین یك تا پنج كیلومتر و در مجموع به طول 30 كیلومتر در این مدت اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از طرح های بزرگ راهسازی در استان دوبانده كردن محور یزد – بافق به طول 105 كیلومتر است كه 67 كیلومتر آن افتتاح شده و از 43 كیلومتر باقیمانده هم تنها یك كیلومتر رویه آسفالت آن باقیمانده است كه در صورت نصب علائم و تابلوها می توان آن را در دهه فجر امسال مورد بهره برداری كامل قرار داد.
وی یكی دیگر از طرح های در دست اقدام راهسازی استان را تكمیل آسفالت محور بافق – زرند ذكر كرد و اظهار داشت: این طرح با اعتبار 45 میلیارد ریال مراحل پایانی خویش را سپری می كند و تنها پنج كیلومتر آن باقیمانده است.
افتتاح 26 كیلومتر از باند دوم محور یزد – طبس در آینده نزدیك
نقصان محمدی باند دوم محور یزد – طبس با عنوان طریق الرضا را از دیگر طرح های در دست اقدام اداره كل راه و شهرسازی استان ذكر كرد و اظهار داشت: از مجموع 205 كیلومتر مسیر كلی طرح، 24 كیلومتر آن در حال انجام می باشد كه امیدواریم بعد از نصب علائم بزودی مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی یكی دیگر از طرح های در دست اقدام یزد را راه ندوشن – ورزنه اعلام نمود و اظهار داشت: این راه از طریق های تاریخی استان یزد و بخشی از ره ابریشم به حساب می آید كه متاسفانه به علت اعتبارات اندك با روند كندی پیش می رود.
وی طول طرح مذكور را 94 كیلومتر خواند كه طول آن در حوزه استان یزد 64 كیلومتر است ولی طول مانده مسیر تنها 22 كیلومتر است كه پل های ان بوجود آمده است.
نقصان محمدی با بیان این كه اجرای این طرح از سال 1386 شروع شده و كل اعتبار مورد نیاز آن 68 میلیارد ریال است، ابراز امیدواری كرد كه با تخصیص اعبار مورد نیاز مسیر باقمانده هم آماده بهره برداری شود.
وی، یكی دیگر از طرح های راه سازی را كمربند زارچ – اشكذر ذكر كرد و اظهار داشت: 25 كیلومتر طول محور حدفاصل پل الغدیر تا تقاطع طبس در حال اجراست و تنها آسفالت باند برگشت از تقاطع طبس تا پل الغدیر به طول چهار كیلومتر باقیمانده است و مبحث بالا آمدن آبهای سطحی در محل تقاطع های غیرهمسطح این طرح هم در حال بررسی و تكمیل است.
نقصان محمدی در مورد طرح های آماده بهره برداری در دهه فجر امسال هم تصریح كرد: 13 كیلومتر راه اصلی، 10 كیلومتر راه روستایی در چارچوب شش طرح و یك طرح ساختمانی، از مهمترین طرح های آماده بهره برداری اداره كل راه و شهرسازی استان است.1397/10/13
14:16:09
5.0 / 5
4433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی