مسیرساز

پشت پرده بهتان ۱۳۰ شركت آخوندی

پشت پرده بهتان ۱۳۰ شركت آخوندی

مسیرساز: وزیر سابق راه و شهرسازی چند ماه سپس مطرح شدن ادعایی از طرف یكی از نمایندگان مجلس در ارتباط با فعالیت شركت های وی توضیحاتی درباره چگونگی شكل گیری این ادعا بیان كرد و ضمن تكذیب این ادعا خواهان عذرخواهی رسمی از طرف وی شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در مهرماه سال جاری نقوی حسینی یكی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادعایی اعلام نمود كه آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی ۱۳۰ شركت دارد كه خیلی از آنها با حضور در وزارتخانه رسماً در پروژه های راه و شهرسازی فعالیت می نمایند.
سپس منتشر شدن این ادعا آخوندی در نامه ای رسمی از رئیس مجلس خواست تا مقدمات لازم جهت بررسی صحت یا كذب بودن این ادعا را در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی فراهم آورد و سپس آن باز این مقام سابق دولت دوازدهم در شكایتی رسمی به قوه قضاییه خواهان پیگیری این مساله شد.
چند ماه سپس نمایش این درخواست های رسمی به نظر می آید كه هنوز شرایط جهت بررسی این ادعا فراهم نشده و وزیر سابق راه و شهرسازی در گفت وگو با ایسنا ابعادی جدید از این ماجرا را تشریح نمود.
آخوندی درباره چگونگی شكل گیری این ادعا توضیح داد: آقای نقوی حسینی در تاریخ ۱۹ مهرماه امسال در ادعایی رسانه ای اعلام نمود كه آخوندی ۱۳۰ شركت دارد كه اداره ی آنها نیاز به یك دستگاه عریض و طویل دارد و خیلی از آنها را با خود به وزارت راه برده و این شركت ها در این وزارتخانه مشغول و فعال می باشند. این ادعا از ابتدا و كاملا دروغ محض بود و به هیچ عنوان صحت نداشت.
وی افزود: بنده سپس انتشار این صحبت ها در تاریخ ۲۱ مهر در نامه ای به رئیس مجلس از ایشان خواستم كه با عنایت به آنكه به من تهمت زده شده باید سوژه در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی شود. یا نامبرده ادعایش را اثبات كند و یا رسما تكذیب و عذرخواهی كند. با گذشت حدود سه ماه هنوز نوبت رسیدگی به این مساله در این هیات نرسیده لیكن، سوژه در فضای مجازی هم چنان در حال بازنشر است. سپس آن باز در شكایتی رسمی، از قوه قضاییه خواستم كه این مساله را بررسی كند كه متاسفانه هیچ یك از این دو درخواست تابحال اجرایی نشده و راه به جایی نبرده است.
وزیر سابق راه و شهرسازی با اشاره به پشت پرده مطرح شدن این ادعا اشاره كرد: در تاریخ ۲۲ مهرماه امسال این نماینده مجلس در پیامكی به معاون امور مجلسِ وزارت مسكن و شهرسازی، رسماً اظهار داشت كه چون شرایط برای انجام شدن دیدار با بنده فراهم نشده و درخواستِ دیدار ایشان به جایی نرسیده است، مجبور شده كه این اظهارات را مطرح كند. این نشان داده است كه تا چه حد این اتهام، بی مبنا و چگونه برخی حضرات از موقعیت نمایندگی سوءاستفاده می كنند و اگر درخواست ملاقاتشان به تشخیص خودشان به تاخیر افتاد به خودشان اجازه می دهند چنین دروغ و افترایی را متوجه یك مسؤول بكنند. با عنایت به اینكه نامبرده گفته بود كه قصد نداشته است چنین اتهامی را انتشار دهد، من منتظر بودم تا تكذیبیه آنرا اعلام و رسما از من عذرخواهی كند. لیكن حالا كه سپس چند ماه هم چنان بی تفاوت از كنار آن گذشته و این ابهام هم چنان در اذهان عمومی باقی مانده پیامك ایشان را نقل می كنم تا سیه روی شود هر كه در او غش باشد.
آخوندی با اشاره به اظهارات نقوی حسینی در یكی از جلسات اخیر فراكسیون ولایی مجلس توضیح داد: ایشان در این نشست كه با حضور وزیر جدید تشكیل شده بود از اقدامات مثبت من بعنوان یك وزیر قوی یاد كرده و از اقدامات وزراتخانه تقدیر كرده است. من این را نشان از آن گرفتم كه ایشان سپس این مساله قصد جبران اظهارات خودرا دارد. ولی معلوم شد هم چنان كه در پیامك خود آورده است، آن اظهارات را در جمع كوچك اعلام می كند و بهتان ها را در رسانه های عمومی. آشكار است كه تفاوتی جدی میان اظهارات رسانه ای كه چند میلیون بیننده داشته و مردم را نگران كرده، با پس گیری ضمنی اظهارات در یك جلسه محدود درون مجلس وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه دیوان محاسبات كشور به صورت دقیق پیمان های وزارتخانه ها را رصد می كند و بر آنها نظارت دارد، اشاره كرد: اگر در طول پنج سال وزارت بنده حتی یك مورد وجود داشت كه شركتی وابسته به من و یا فرزندانم وارد وزارت راه و شهرسازی شده و پروژه ای گرفته اند اساسا تا امروز رسانه ای شده و برخورد قضایی لازم صورت می گرفت اما وقتی این موضوعات از پایه دروغ است اساسا چنین اتفاقی باز نمی افتد.
آخوندی درانتها اشاره كرد: متاسفانه شرایط طوری شده كه به راحتی به وزیر دولت تهمت می زنند، اما هیچ رسیدگی ای به این ادعاها صورت نمی گیرد. ما نباید به جایی برسیم كه اخلاق تا جایی گم شود كه بدون هیچ گونه سند و مدركی دروغی انتشار یافته و حتی سپس بازنشر مكرر آن باز نه تكذیب شده و نه برخورد قانونی لازم با آن صورت گیرد.1397/10/11
15:20:25
5.0 / 5
4518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی