مسیرساز
الویری پیشنهاد داد:

اختصاص هزار میلیارد تومان از اوراق مشاركت به خطوط ۶ و ۷ مترو

اختصاص هزار میلیارد تومان از اوراق مشاركت به خطوط ۶ و ۷ مترو

به گزارش مسیرساز عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد تا هزار میلیارد تومان از اوراق مشاركتی كه شهرداری تهران مجوز انتشار آنرا دریافت كرده است به خطوط ۶ و ۷ مترو اختصاص داده شود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مرتضی الویری در جریان برگزاری یكصد و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه قانون بودجه سال ۹۷ كه مجلس شورای اسلامی تصویب كرد، اظهار داشت: در این مصوبه برای انتشار ۲ هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت مجوز صادر شده بود كه بعد با یك تبصره تبدیل به ۳ هزار میلیارد تومان شد.
وی خاطرنشان كرد: پیشنهاد شهرداری تهران برای محل هزینه آن ۲ هزار میلیارد تومان این بود كه هزار میلیارد تومان آن برای مترو و هزار میلیارد دیگر هم برای حمل و نقل عمومی هزینه شود.
عضو شورای شهر تهران اضافه كرد: حالا كه هزار میلیارد تومان اضافی است، باید با عنایت به اهمیت خط ۶ و ۷، آن هزار میلیارد تومان برای این خصوص هزینه شود.
الویری با اشاره به اینكه خط ۶، ۳۱ كیلومتر طول دارد و از جنوب شرق به شمال غرب كشیده می شود، عنوان كرد: این خط دولت آباد را به كن وصل می كند و بسیار كارآمد است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ۱۲ كیلومتر خط آماده بهره برداری است، افزود: اگر اعتبارات لازم تزریق شود از دولت آباد تا امام حسین (ع) در مدت سه ماه راه اندازی می گردد.
الویری به وضعیت خط ۷ متروی تهران اشاره نمود و اظهار داشت: با اینكه این طرح در زمان آقای قالیباف راه اندازی گردید، ولی به علت نبود ایمنی متوقف گردید تا كمبودهای آن برطرف شود.
وی با اشاره به اینكه این خط از میدان كتاب سعادت آباد تا میدان تختی در جنوب تهران است، عنوان كرد: پیشنهاد ما این است كه این هزار میلیارد تومانی كه اضافه آمده در خط ۶ و ۷ هزینه شود.

1397/10/02
21:05:37
5.0 / 5
4498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی