مسیرساز

تاكید بر لزوم آموزش مهارت های رفتاری و نرم به دانشجویان

تاكید بر لزوم آموزش مهارت های رفتاری و نرم به دانشجویان

مسیرساز: مدیر مدرسه اشتغال شریف اظهار داشت: دانشجویان برای پیدا كردن شغل، مهارت های رفتاری و نرم را بیاموزند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، «سحر احمدی» در اختتامیه اولین جشنواره اشتغال خوزستان امروز (22 آذرماه) در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار نمود: هر زمان فارغ التحصیلان ما برای شغل به سازمانی بازگشت می كنند، این سازمان ها از فارغ التحصیلان انتظار سابقه كار دارند. زمانی باز كه می خواهند از این فارغ التحصیلان استفاده كنند، از این كه چرا این افراد مهارت های حداقلی را ندارند، ناراحت هستند.

وی ادامه داد: منظور از این مهارت ها، مهارت هایی هستند كه از جنس مهارت های نرم و رفتاری هستند. این حوزه هنوز چندان مورد توجه قرار نگرفته است. مدرسه اشتغال مقرر است این حداقل ها را برای فارغ التحصیلان فراهم آورد هم چنین سازمان ها و صنایع را وارد كار كند و هماهنگی لازم را میان دانشجویان و آنها به وجود بیاورد.

مدیر مدرسه اشتغال شریف اظهار داشت: شركت كنندگان در جشنواره اشتغال همه 20 تا 30 ساله بودند. اگر در این زمان این افراد بتوانند شغل مناسب خودرا پیدا كنند، مدرسه اشتغال توانسته است به هدف خود برسد. مسأله مهمی كه مطرح است، افزایش احساس امید در دانشجویان است.

احمدی اشاره كرد: بارها گفته میگردد زمانی كه دانشجویان برای گرفتن شغلی در مصاحبه شركت می كنند به سبب استرس نمی توانند توانایی های خودرا به درستی عرضه كنند. با برگزاری این جشنواره و شركت دانشجویان در شرایط مشابه، آنها دیگر تجربه حضور در این قبیل مصاحبه ها را دارند. ما كوشیدیم دانشجویان با محیط خارج از دانشگاه آشنا شده و بدانند آنجا چه می گذرد. هم چنین در این جشنواره، افرادی كه تجربه پیشین در انجمن های علمی دانشگاه و فعالیت های مختلف را داشتند، منتخبین ما بودند.

وی ادامه داد: مطالبی كه شركت كنندگان این جشنواره آموخته اند بسیار سطحی است و هنوز عمق پیدا نكرده است. همه هدف ما این بود كه شما دانشجویان را به مربیان مان متصل نماییم. كوشیده ایم كه شركت های مختلف را وارد فضای جشنواره اشتغال نماییم تا بتوانید با همه آنها ارتباط برقرار كنید. در جریان برگزاری این جشنواره یك نیازسنجی انجام شد تا به یك مدل متناسب با دانشگاه شهید چمران در بحث مدرسه اشتغال برسیم.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در این مراسم همین طور «شاهرخی»، سرپرست توسعه بازار دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: اگر فارع التحصیلان دانشگاه ها تنها بخواهند به مدرك تحصیلی كه از دانشگاه می گیرند، تكیه كنند، نمی توانند هیچ كاری انجام دهند و سپس فارغ التحصیلی با سدی مواجه می شوند كه هر روز دشوارتر میگردد.

وی تصریح كرد: در این رقابت باید توانمندی های خودرا به اثبات برسانیم. صنایع معتقدند نیروهای خروجی دانشگاه ها به كار آنها نمی آیند. دنبال این نباشید كه یك یا دو سال آینده برای شما یك میز آماده باشد كه پشت آن بنشینید، دیگر این روند تمام شده است.1397/09/23
13:23:07
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی