مسیرساز
بلیت شناورهای قشم و هرمز شماره گذاری می شوند

جزئیات برنامه ریزی سفرهای دریایی نوروز

جزئیات برنامه ریزی سفرهای دریایی نوروز

مسیرساز: سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام آغاز رسمی ستاد سفرهای دریایی نوروز ۱۳۹۸ جزییاتی از این برنامه ریزی ارائه نمود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، استان هرمزگان بعنوان اصلی ترین استان دریایی كشور با قراردادن دو بندر قشم و هرمز درون خود اصلی ترین استان برای سفرهای دریایی نوروزی باز به حساب می آید.

در آمارهای سالانه سازمان بنادر و دریانوردی، بندر قشم با جابه جایی چند میلیون مسافر اصلی ترین جایگاه را دارد و سپس آن بندر هرمز بعنوان یكی از بنادری كه در سال های گذشته توانسته تعداد بالایی توریست را به خود جذب نماید، یكی از اصلی ترین مسیرهای دریایی خلیج فارس به حساب می آید.

به دنبال این اهمیت سازمان بنادر اولین جلسه از ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۳۹۸ را برگزار كرده و جزییاتی از برنامه های پیش رو عرضه نموده است.

براین اساس این بنادر خودرا آماده می كنند تا چند میلیون مسافر را از راه بندر شهید حقانی و هرمز جابه جا كرده و همین طور به منظور مدیریت سفرها برخی تصمیمات جدید را عرضه كنند.

یكی از اصلی ترین این طرح ها شماره گذاری بلیت شناورهایی است كه در مسیرهای دریایی قشم و هرمز فعالیت می كند و بدین سان پیش بینی میگردد كه از ازدهام جمعیت كاهش یافته و مدیریت سفرها در كوتاه ترین زمان ممكن اجرایی شود.

در كنار آن بخش زیادی از شناورهای فعال در عرصه مسافری باید نسبت به نوسازی و بهسازی شرایط خود اقدام نماید و با رسیدن به استانداردهای لازم در نوروز پیش رو نسبت به جابه جایی مسافران فعالیت خودرا ادامه دهند.

همچنین برنامه ریزی شده كه در صورت دریافت گواهینامه های لازم از طرف شناورهای مسافری این وسائل نقلیه امكان تردد شبانه را باز داشته باشد.

سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نموده كه در كنار تعطیلات نوروز برنامه ریزی جدی باز برای تعطیلات نیمه دوم بهمن ماه امسال خواهد داشت و برای این دوره باز برنامه ریزی های دقیقی صورت می گیرد.
1397/09/20
14:14:45
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: استاندارد , تردد , سفر , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی