مسیرساز

اختتام دیدگاه های سنتی در مشاوران املاك، فارغ التحصیلان دانشگاه فعالان بازار خواهند شد

اختتام دیدگاه های سنتی در مشاوران املاك، فارغ التحصیلان دانشگاه فعالان بازار خواهند شد

مسیرساز: رییس دانشگاه علمی كاربردی مشاوران املاك با اشاره به اینكه ۹۵ درصد فارغ التحصیلان ما جذب بازار كار می شوند اظهار داشت: ارتقای سطح علمی مشاوران املاك بعنوان یك نیاز همواره مطرح بوده كه بحمدالله از سال ۱۳۹۰ این مهم محقق شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمدعلی عباس زاده دیباور در مراسم روز دانشجو كه از طرف دانشگاه علمی كاربردی صنف مشاوران املاك برگزار گردید اظهار نمود: سابقا مشاوران املاك در بحث عقود و قراردادها هركدام به سلیقه خودشان قراردادها را تنظیم می كردند. متن قرارداد هم گاهی غیرحرفه ای و غیرحقوقی تنظیم می شد. حتی خیلی از مفاد با ذات اصلی عقد در تناقض بود. مثلا حق پشیمانی در عقد بیع در نظر گرفته می شد. اما در آغازین اقدامات در دوره مدیریت جدید بر اتحادیه املاك در دهه ۱۳۷۰ بلافاصله قراردادها یكدست شد و سیستم یكپارچه برای كل كشور در نظر گرفته شد. گام بعدی در بحث تحول، مقوله اتحادیه املاك كشوری و سامانه املاك و مستغلات بود.
وی با اشاره به اینكه بحث ارتقای سطح علمی صنف اتحادیه مشاوران املاك بعنوان گام بعدی عنوان شد، اشاره كرد: با اینكه دانشگاه اتحادیه املاك از اتحادیه یارانه می گیرد و درآمدهایش كفاف هزینه ها را نمی دهد، ریاست اتحادیه همیشه دنبال این بودند كه صنف املاك، آكادمیك شود. عباس زاده اشاره كرد: به دنبال تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی هستیم و این نوید را می دهیم كه در آینده نزدیك بتوانیم صلاحیت جدیدی در سازمان نظام مهندسی تعریف نماییم. بدین ترتیب كه افراد فارغ التحصیل دانشگاه علمی كاربردی اتحادیه املاك از سازمان نظام مهندسی بهره مند شوند و بعنوان كارشناسان رسمی، ارائه خدمت كنند. به صورت مثال بحث ارزیابی قیمت از مواردی است كه مهندسین عمران تسلط چندانی به آن ندارند اما این سوژه می تواند از طرف دانشجویان ما صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه ۹۵ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علمی كاربردی اتحادیه املاك جذب بازار كار می شوند اظهار داشت: كسانی كه بعنوان دانشجو وارد دانشگاه اتحادیه املاك می شوند برمبنای نیاز اصلی وارد این عرصه شده اند و بنا بر این عمده آنها وارد بازار كار می شوند. انشاءالله كه بتوانیم این آمار را به ۱۰۰ درصد برسانیم. این رقم در سایر واحدهای دانشگاههای علمی كاربردی حدود ۷۰ درصد است.
در بخشی از این مراسم، مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه املاك و بنیانگذار دانشگاه علمی كاربردی این صنف با تبریك روز دانشجو اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیك دانشگاه را بازسازی نماییم و یك دانشگاه بزرگ و معتبر در سطح كشور احداث نماییم.
رییس اتحادیه مشاوران املاك استان تهران همین طور اظهار داشت: از ریاست دانشگاه درخواست داریم كه اسامی دانشجویانی كه فارغ التحصیل هستند و در صنف املاك فعالیت نمی كنند را در اختیار ما قرار دهند تا آنها را وارد بازار كار نماییم.
خسروی با اشاره به اینكه كد رهگیری را با كمك مجلس و سایر دستگاهها راه اندازی كردیم اظهار داشت: متاسفانه بعضی نهادهای در رابطه با صنف املاك، زیر بار كد رهگیری نمی روند. این حركات اشتباه نمی دانیم به چه دلیل است. كد رهگیری امنیت معاملات را بالا می برد و ما می توانیم از این طریق جلوی پولشویی را بگیریم. مثلا یك نفر خانه ای را با یك قولنامه دستی می خرد و می خواهد پنج سال بعد سند بزند. ما چگونه می توانیم این افراد را پیگیری كنیم؟ اگر كد رهگیری را جدی بگیریم همه این موارد قابل رصد است. یا اگر به ما پلاك ثبتی را بدهند می توانیم بحث مالیات را جلو ببریم. به امید روزی كه شفافیت اسلامی، انسانی و ایرانی را داشته باشیم.1397/09/17
20:33:32
5.0 / 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی