مسیرساز
شریعتمداری در دیدار با نمایندگان كارگران كشت و صنعت نیشكر هفت تپه:

موضوعات اجتماعی- سیاسی، امنیتی نشوند، خوزستان پیشانی ایران است

موضوعات اجتماعی- سیاسی، امنیتی نشوند، خوزستان پیشانی ایران است

مسیرساز: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در دیدار با نمایندگان كارگران ˮشركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپهˮ كه برای رسیدگی به مشكلات كارگران كشت و صنعت نیشكر هفته تپه در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اشاره كرد: هر فردی كه در ایران اسلامی به فكر خون شهدا، پایداری جمهوری اسلامی ایران و خادم این ملت است باید صیانت از اشتغال موجود را آغازین هدف خود بداند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی "محمد شریعتمداری" سپس شنیدن سخنان و خواسته های كارگران "شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه" اشاره كرد: مجموعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی خانه و متعلق به همه كارگران ایران و تمام تلاش ما صیانت از اشتغال موجود است.

‎وی افزود: هر كسی كه در مقابل صیانت از اشتغال موجود می ایستد از ما نیست و حفاظت و صیانت از مشاغل موجود برای افرادی كه نان آوران خانه هایشان هستند امری ضروری می باشد و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به دنبال تثبیت و صیانت از اشتغال موجود حتی در شرایط تحریم است.

‎وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره كرد: رعایت حقوق همه كارگران و سه جانبه گرایی برعهده ماست و حتما به موضوعات دولتی و سیاست های اقتصادی توجه ویژه داریم اما یكی از مهمترین وظایف ما، نظارت بر اجرای قانون كار و صیانت از حقوق كار و كارگر است. در این زمینه شورای حل اختلاف و رسیدگی و غیره برای صیانت ازكارگران وجود دارد چونكه كارگران پناهی جز این موارد ندارد.

‎شریعتمداری اضافه كرد: تكیه ما در انجام این امور تكیه بر شركای اجتماعی همچون مجموعه ها و تشكل های كارگری در سراسر كشور، شوراهای اسلامی، انجمن های صنفی، مجموعه ها و سازمان های مردم نهاد و غیره هستند.

‎وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: ما مكلف هستیم مستقیما از راه شركای اجتماعی از حقوق مردم و كار صیانت نماییم. اولا طرح طبقه بندی مشاغل حق كارگر است كه باید حل شود و برای اجرای آن باز هیچ بهانه ای پذیرفته شده نیست. باید انجمن های صنفی كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفته تپه با ظرفیت های قانونی موجود تشكیل گردد و طرح طبقه بندی بدون لزوم به اینكه حتما اگر شورای اسلامی كار نیست نمی گردد انجام بدهد كنار برود و به شكلی شود كه انجمن صنفی سوژه را انجام دهد.

‎مطالبات حقوق كارگران همه دارای قانون است

‎وی اشاره كرد: عده ای به دنبال برهم زدن آرامش هستند كه حاصل آن بیكاری كارگر است و ما نمی خواهیم این اتفاق رخ دهد بلكه می خواهیم با حفظ كامل آرامش این امور را انجام دهیم.

‎شریعتمداری افزود: وقتی نماینده ای به این شركت فرستادیم بر احداث آرامش تاكید كردیم به جهت اینكه كمك نماییم حقوق افراد رعایت و پیگیری شود. اصل صیانت از اشتغال موجود و تامین مواد اولیه است و بنده هم حامی كارفرما برای آوردن سرمایه در گردش برای اداره كارخانه هستم. از جانب دیگر هم حامی كارگر هستم كه همه حقوق معوقه اش پرداخت گردد، نمی گردد مجانی كار كنند. كارگری كه هفت ماه حقوق نگرفته است حق دارد عصبانی شود هر فردی هفت روز حقوق نگیرد عصبانی میگردد. حداقل باید به این كارگران گفته شود ما حقوق شما را به رسمیت می شناسیم و الان توان پرداخت نداریم و فعلا با ما همكاری كنید، اگر شما این سخن را بگویید كارگران با شما همراهی می كنند و سفره های نداشته خودرا باز به روی شما می گشایند.

‎وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: قلدری كردن برای كارگر و گفتن اینكه تو كار نكرده ای و ما حق تو را نمی دهیم درست نیست و باید از نیروی كار صیانت نماییم.

شریعتمداری اشاره كرد: موضوعات اجتماعی، سیاسی نباید تبدیل به موضوعات امنیتی شود.

وی اظهار داشت: یكی از زیباترین جملاتی كه از كارگران هفت تپه شنیدم این بود كه كارگران به دنبال این بودند كه كارگاهشان راه بیفتد و این خود ۸۰ درصد كار را پیش می برد.

‎ به خاك خوزستان علقه دارم

‎شریعتمداری، خوزستان را پیشانی ایران دانست و اشاره نمود كه برادر شهیدش در همان خاك آرام گرفته است و علقه خاصی به آن سرزمین دارد.وی خوزستان را پیشانی ایران توصیف كرد.
1397/09/16
23:46:28
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: احداث , سفر , شركت , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی