مسیرساز
حسینی میلانی مطرح كرد:

تاكید بر تحقق سریعتر فرآیند جدید اعلام اخطار آلودگی هوا

تاكید بر تحقق سریعتر فرآیند جدید اعلام اخطار آلودگی هوا

به گزارش مسیرساز رییس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران تصریح كرد: انتظار داریم كه فرایند اعلام اخطار زودتر عملیاتی شود. شركت كنترل كیفیت هوا پیش بینی كرده كه فردا (چهارشنبه) شاخص از ۱۵۰ عبور كند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، سید آرش حسینی میلانی بامداد امروز در صد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای شهر در تذكری درمورد الزامات و آمادگی های لازم در شرایط اضطرار آلودگی هوا اظهار داشت: آیین نامه جدید تبصره ۳ ماده ۳ قانون هوای پاك، مهر ماه از جانب هیات دولت ابلاغ گردید. در این آیین نامه اشاره شده كه اداره كل هواشناسی استان شرایط استمرار پایدار جو كه باعث وارونگی هوا می گردد را ۹۶ ساعت پیش از وقوع اعلام نماید و همینطور دانشگاه شهید بهشتی با همكاری اداره كل محیط زیست در صورت افزایش میزان غلظت آلایندگی هوا، شرایط اضطرار را تشخیص و اخطار را اعلام كنند.
وی با اشاره به اینكه برای اعلام شاخصه كیفیت هوا، دولت وزارت بهداشت را موظف به تهیه "دستورالعمل محاسبه و اعلام شاخص كیفیت هوا" كرده است، تصریح كرد: وزارت بهداشت با همكاری سازمان محیط زیست موظف بوده تا این دستورالعمل را تا ۱۸ آبان امسال تهیه و تنظیم كند. من از دستگاه های متولی می خواهم در تهیه دستورالعمل مذكور تسریع كنند.

سخنگوی كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به اینكه سازمان هواشناسی موظف است ۹۶ ساعت پیش از شرایط اضطرار، وضعیت اخطار را اعلام نماید، خاطرنشان كرد: در كارگروه آلودگی هوای استان، سازمان هواشناسی آمادگی خویش را برای این زمان بندی اعلام نموده بود. حالا ما انتظار داریم كه فرایند اعلام این اخطار زودتر عملیاتی شود. شركت كنترل كیفیت هوا پیش بینی كرده كه فردا چهارشنبه شاخص از ۱۵۰ عبور كند و در صورت تداوم پایداری باید زودتر اقدامات پیشگیرانه در دستوركار قرار بگیرد. به نظر می آید هنوز آمادگی لازم برای اجرای آیین نامه جدید از جانب دستگاه های متولی وجود ندارد.
میلانی، اخطار از ۹۶ ساعت قبل را مهم دانست و تصریح كرد: تفاوت مهم آیین نامه جدید، در اعلام زمان بندی و هماهنگی سریع تر دستگاه ها است. انتظار داریم ترتیبات و تداركات لازم برای تشكیل به موقع این كارگروه در شرایط اضطرار فراهم گردد.

1397/09/13
17:05:11
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: خدمات , شركت , كیفیت , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی