مسیرساز
در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی مطرح شد

اشتغال بیشتر دانش آموختگان زن نسبت به مرد در استان تهران

اشتغال بیشتر دانش آموختگان زن نسبت به مرد در استان تهران

مسیرساز: در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور ضمن ادامه بررسی سیاست های اشتغال دانش آموختگان،  این نكته عنوان شد كه در استان تهران زنان دانش آموخته بیشتری به نسبت مردان دانش آموخته، شاغل هستند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در یكصد و دوازدهمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور كه به ریاست دكتر محمد مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید و به بحث و بررسی پیرامون ادامه سیاست های اشتغال دانش آموختگان اختصاص داشت، گزارش تهیه شده در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری عرضه شد.
در این گزارش با تشریح اهداف و روش های این پژوهش، نحوه پیمایش اطلاعات و آمار موجود در پایگاه های آماری كشور از منظر اشتغال و با استفاده از شماره ملی هم تشریح شد.
در بخش دیگری از این گزارش و در بخش آمایش اشتغال كشور بر مبنای جنسیت این نكته عنوان شد كه در استان تهران زنان دانش آموخته بیشتری به نسبت مردان دانش آموخته، شاغل هستند.
در ادامه گزارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دسته بندی رشته های دانشگاهی در 6 دسته علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، كشاورزی، هنر و علوم پزشكی، تعداد فارغ التحصیلان شاغل و نسبت آن به كل فارغ التحصیلان مورد بررسی قرار گرفت.
بر اساس اعلام مركز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، بعد از عرضه این گزارش، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادی خود پرداختند كه اهم آن شامل تعریف دقیق از مفهوم اشتغال، در نظر گرفتن تفاوت در رشته های مختلف از منظر اشتغال، پیشگیری از تجاری شدن آموزش و مهار كنكور و راه اندازی باشگاه های دانش آموختگان است.1397/09/07
19:22:44
5.0 / 5
4790
تگهای خبر: راه اندازی , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی