مسیرساز
سازمان هواپیمایی:

با وجود تغییرات جوی، تغییر و لغو پرواز نداریم

با وجود تغییرات جوی، تغییر و لغو پرواز نداریم

مسیرساز: سخنگوی سازمان هواپیمایی كشور با اشاره به اینكه گزارشی در خصوص تغییر و لغو پروازها در ایام آینده دریافت نشده است، اظهار داشت: بر مبنای مقررات هوای مبدأ و مقصد و ضرورت داشتن حداقل دید برای خلبان مهم می باشد و در صورتیكه دید كافی نباشد، تحت هر شرایطی به لحاظ مقررات اجازه پرواز پیدا نمی كنند.


رضا جعفرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه برای انجام پرواز ایمن و سالم، حداقل دید برای خلبان لازم است كه این مورد را قبل از پرواز بررسی می كنند، اظهار داشت: امكان دارد هوا ابری، بارانی یا برفی باشد، اما اگر خلبان دید داشته باشد، پرواز برقرار خواهد بود. برای انجام پرواز بر مبنای مقررات، دید كافی برای خلبان مهم می باشد كه بتواند هواپیما را ایمن به زمین بنشاند؛ نه اینكه صرفا هواشناسی هوای برفی یا بارانی را پیش بینی كرده باشد.

وی با اشاره به اینكه گزارشی در خصوص تغییر و لغو پروازها دریافت نشده است، اضافه كرد: طبق بررسیب های جوی پیش از انجام پرواز، اگر شدت برودت هوا و وضعیت جوی نامناسب باشد، احتمال لغو بعضی از پروازها وجود دارد. گاهی می توان زودتر فهمید كه احتمال كنسلی یا تاخیر پروازها وجود دارد. اما به نظر نمی رسد طی چند روز آینده هوا به این شدت باشد كه پروازی لغو شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی كشور افزود: به شكل مقطعی امكان دارد در یك پرواز دید فرودگاه كم شده باشد كه در آن صورت هواپیما در فرودگاه جایگزین می نشیند و چرخه پروازی اش را ادامه می دهد. همینطور با عنایت به اینكه وضعیت هوا شدت و ضعف زیادی دارد، امكان دارد پیش بینی شود تا چند ساعت آینده امكان پرواز به مقاصدی كه شدت بارش برف وجود دارد، نیست اما بعد از چند ساعت با بهبود اوضاع جوی و دید كافی در نهایت پرواز انجام می گردد.

نرخ بلیت بر مبنای عرضه و تقاضا متفاوت است

جعفرزاده با اشاره به اخباری در خصوص افزایش نرخ بلیت هواپیما خصوصا در راه تهران - مشهد، اظهار نمود: شركت های هواپیمایی كلاس نرخی را اعلام می كنند و به دفاتر نمایندگی خود اجازه فروش می دهند. نرخ ها بر مبنای عرضه و تقاضا و نوع سرویس ها بطور قطع متفاوت می باشد و نرخ های پایین هم وجود دارد. مردم برای مدیریت زمان سفر و بلیت هواپیما با نرخ های مختلف، حق انتخاب دارند.

وی در انتها تصریح كرد: سفارش ما برای تهیه بلیت هواپیما این است كه افراد از مراكز مجاز و معتبر كه از سازمان هواپیمایی كشوری مجوز دارند، خریداری كنند كه به مشكل برنخورند. لیست مراكز معتبر روی سایت سازمان هواپیمایی كشوری و سایت انجمن شركت های هواپیمایی موجود است. همینطور در صورتی كه بلیت غیرمتعارف و خارج از چارچوب به فروش رسید، ابتدا به همان شركت هواپیمایی و بعد هم به سازمان هواپیمایی كشوری رجوع كنند كه بطور قطع برخورد لازم صورت می گیرد.

1397/08/12
14:59:22
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: سفر , شركت , فروش , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی