مسیرساز
نایب رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران:

وزیر جدید كار ثابت كند كه با برنامه آمده است

وزیر جدید كار ثابت كند كه با برنامه آمده است

مسیرساز: نایب رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران می گوید وزیر جدید كار بعد از كسب رأی اعتماد از مجلس باید در ابتدا جلسه شورای عالی كار را با محور ترمیم مزد و معیشت كارگران برگزار كند تا ثابت كند كه با برنامه به وزارت كار آمده است.ناصر چمنی در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی برنامه های وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تا وقتی شعارها عملیاتی و به آن جامه عمل پوشانده نشود، كارگران نمی توانند به آن امید ببندند.

وی افزود: قبلا شعارهایی برای ترمیم حقوق كارگران، ساخت مسكن كارگری و از بین بردن اختلاف طبقاتی داده شد ولی امروز نه تنها قدرت خرید كارگران تنزل یافته بلكه فاصله طبقاتی تبدیل به شكاف طبقاتی شده است.

چمنی اظهار داشت: دولت یازدهم در شرایطی روی كار آمد كه به قول مسئولان تورم ۴۵ درصدی را شاهد بودیم و همان سال با وجود اعلام تورم ۳۵ درصدی از جانب بانك مركزی، شورای عالی كار افزایش دستمزد را بیشتر از ۲۵ درصد تصویب نكرد.

وی اضافه كرد: انتظار جامعه كارگری این است كه وزیر جدید عمیقا به مشكلات بخش و حوزه كار بپردازد و وقتی بر مسند وزارت نشست شعارهایش را عملیاتی كند.

نایب رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران درباره معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی به مجلس، اظهار داشت: آقای شریعتمداری چند وقتی وزیر صنعت، معدن و تجارت بود و آنرا اداره كرد، اما شرایط در وزات تعاون، كار و رفاه اجتماعی سخت تر است.

به گفته چمنی، وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی در صورت كسب رأی اعتماد مجلس، باید مدیریت ویژه ای از خود در وزارت كار نشان بدهد چون این وزارتخانه حدود ۳۰ درصد اقتصاد كشور را در دست دارد و همه آحاد جامعه به شكلی با آن در ارتباطند.

این مقام مسئول كارگری خاطرنشان كرد: برنامه با شعار فرق دارد. برنامه چیزی است كه وقتی در راس اداره یك مجموعه قرار می گیریم باید بر مبنای آن مشخص نماییم كه چقدر پیش رفته ایم و چقدر به اهداف نزدیك شده ایم.

وی اظهار داشت: وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی باید با دیدگاه و برنامه جدیدی به میدان بیاید چون دنبال كردن برنامه های صرفا روی كاغذ و طرح های شكست خورده و بی حاصل كمكی به او و وزارتخانه نخواهد كرد، بنابر این اگر می خواهد موفق شود در ابتدای كار باید جلسه شورای عالی كار را تشكیل دهد و گام اول را در جهت ترمیم مزد و معیشت كارگران بردارد تا ثابت كند كه با برنامه به وزارت كار آمده است.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، وزیر پیشنهادی تعاون، كار و رفاه اجتماعی قبل از این از تقویت معیشت خانوارهای كارگری، حفظ امنیت شغلی و صیانت از نیروهای كار خبرداده و گفته بود برای تقویت معیشت و ارتقای قدرت خرید كارگران برنامه هایی دارم و چنانچه بتوانیم تصمیماتی معقول و متناسب با شرایط اقتصادی برای دستمزد خواهیم گرفت.
1397/08/05
15:14:18
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: ساخت , مسكن , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی