مسیرساز
معاون پشتیبانی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی خبر داد

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای ۳۶ هزار روستا

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای ۳۶ هزار روستا

مسیرساز: معاون پشتیبانی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اعلام نمود: هر ساله حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای ۳۶ هزار روستا لحاظ می گردد و از سال ۱۳۸۴ با حمایت مجلس و پیشنهادات دولت های گذشته مصوب شد كه در كنار آن هر ساله ۲۰۰ واحد مسكونی روستایی در هر استان بازسازی شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، هادی درفشی در مراسم تودیع و معارفه مدیركل بنیاد مسكن استان قزوین كه امروز در استانداری برگزار شد، اظهار نمود: بنیاد مسكن استان قزوین طی سالهای گذشته تلاش های فراوانی داشته است و علاوه بر بازسازی واحدهای مسكونی زلزله زده در استان، در زلزله ورزقان و كرمانشاه هم خدمات شایانی را عرضه داده است.

وی با بیان اینكه بازسازی ۳۶۰۰ واحد مسكونی در ۲۰۰ روستای مناطق زلزله زده كرمانشاه برعهده بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین بود، تشریح كرد: بخش عمده این بازسازی به اتمام رسیده است و تا حدود سه ماه آینده تمام اقدامات مربوط به بازسازی واحدهای مسكونی كرمانشاه كه برعهده قزوین بود به آخر خواهد رسید.

معاون پشتیبانی بنیادمسكن انقلاب اسلامی با بیان این كه به علت وسعت روستاها شاید سال ها زمان نیاز است كه روستاها را به حد اعتدال و آنچه انتظار می رود، برسانیم، افزود: هر ساله حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای ۳۶هزار روستای كشور لحاظ می گردد و از سال ۱۳۸۴ با حمایت مجلس و پیشنهادات دولت های گذشته مصوب شد در كنار آن هر ساله ۲۰۰واحد مسكونی روستایی در هر استان بازسازی شود.

معاون پشتیبانی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با بیان این كه ۷۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مسكن روستایی در هر سال در نظر گرفته می شود، تشریح كرد: راه اندازی دو میلیون واحد مسكونی روستایی در دستوركار قرار داشت كه ۱۷۰۰ واحد تكمیل شده و حدود ۳۰۰ واحد از آن هم در حال تكمیل است.

وی با اشاره به تثبیت جمعیت روستاها خاطرنشان كرد: این امر زمان زیادی را می طلبد و در سال های اخیر با اقداماتی و خدماتی كه در روستاها انجام و عرضه شده است، شاهد بازگشت جوانان و خانواده های روستایی به روستاها هستیم.

درفشی تاكید كرد: در تلاش هستیم تمامی خصوصیت های روستاها همچون پتانسیل گردشگری آن ها را در كنار اشتغال روستایی فعال نماییم.

وی ادامه داد: هزار روستا داریم كه طرح های هادی بیشتر از ۹۶درصد این روستاها تمام شده است.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در این مراسم محمد همتیان، مدیركل سابق بنیاد مسكن استان قزوین تودیع و گونجی بعنوان مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین معارفه شد.1397/08/03
23:16:01
5.0 / 5
4362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی