مسیرساز
سخنگوی كمیسیون عمران مجلس خواستار شد

بازنگری دولت در سیاست های حوزه مسكن و بازآفرینی شهری

بازنگری دولت در سیاست های حوزه مسكن و بازآفرینی شهری

مسیرساز: سخنگوی كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سیاست دولت در حوزه مسكن و بازآفرینی شهری بخصوص بافت فرسوده مغایر با خواسته و مطالبه مردم است و انتظار می رود در این سیاق بازنگری شود.


صدیف بدری در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: پس از گذشت 7 ماه تازه دولت به یادش افتاده تا برای بازآفرینی شهری بخصوص احیای بافت فرسوده منابعی را اختصاص دهد در حالیكه در خیلی از استان های سردسیر وقت و فرصت كار به اتمام رسیده است.
وی با اشاره به اینكه بهتر بود زودتر این تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه انجام می شد، تصریح كرد: در حالیكه وزیر راه و شهرسازی استعفا داده عقد چنین توافقنامه هایی دردی را از مردم دوا نكرده بلكه نوعی دهن كجی به خواست به حق مردم در حوزه مسكن و بازآفرینی شهری است.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: در 6 سالی كه از عمر دولت یازدهم و دوازدهم می گذرد هیچ اقدام مثبت و روبه جلویی در حوزه مسكن آن هم به شكل پایدار انجام نشده چون كه دولت اعتقاد دارد حوزه مسكن نمی تواند اشتغال پایدار داشته باشد.
بدری اظهار داشت: این ادعا در حالی است كه بیشتر از 180 نوع شغل مستقیم در رابطه با حوزه مسكن می باشد و رونق منطقی این بخش می تواند به فعال شدن كارخانجات و واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی منجر شود.
وی با اشاره به اینكه باید به تناسب عرضه و تقاضا در حوزه مسكن ساخت و ساز واحدهای مسكونی بخصوص در مناطق بافت فرسوده و نیاز به نوسازی به انجام برسد، خاطرنشان كرد: در اجرای طرح های بازآفرینی شهری تكلیف شهرداری ها هم به همراه كمك و همراهی بانك ها مشخص نشده و ما با نوعی سردرگمی در این حوزه روبرو می باشیم.
1397/07/30
13:16:47
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی