مسیرساز
دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران مطرح كرد

پیشنهاد شارژ كارت های یارانه برای كوپن كالا

پیشنهاد شارژ كارت های یارانه برای كوپن كالا

مسیرساز: دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با اشاره به پیشنهاد طرح اعطای كوپن الكترونیكی به آحاد جامعه با هدف تامین كالاهای اساسی اظهار داشت: توزیع كوپن باعث كاهش قیمت خیلی از كالاها در بازار می گردد.هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در جلسه ای كه هفته گذشته با سرپرست وزارت كار داشتیم، اعلام كردیم كه معیشت كارگران به علت شرایط حاكم بر اقتصاد و ركود كارخانه ها با مشكل مواجه شده است و حقوقی كه كارگران می گیرند، صرفنظر از اقلام مصرفی، كفاف هزینه های اجاره بها و ایاب و ذهاب را نمی دهد.

وی افزود: با عنایت به آنكه بیش ترین فشار در شرایط اقتصادی موجود بر دوش خانوارهای ضعیف كارگری است، پیشنهاد كردیم به شكل غیرنقدی سبد كالای اساسی به كارگران داده شود.

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران اضافه كرد: طبعا تزریق نقدی پول تورم زا است و از سویی خیلی از اقلام مصرفی مشمول درصدی افزایش قیمت شده اند بنابراین درخواست كردیم بسته های غذایی شامل اقلام خوراكی و پروتئینی برای كارگران در نظر گرفته و به شكل بن كارگری یا كوپن الكترونیكی داده شود.

به گفته ابوی، درصورت اجرای طرح در مرحله اول، افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی و بیمه شدگان تامین اجتماعی كه دارای كد بیمه هستند، باید مشمول توزیع كوپن شوند.

دبیر اتاق تعاون خراسان رضوی با اشاره به طرح دو فوریتی تامین كالاهای اساسی در مجلس، اظهار نمود: دولت می تواند در چند نوبت بسته های غذایی را به كارگران و اقشار محروم و ضعیف جامعه اختصاص بدهد. ضمن آنكه اتاق تعاون ایران و شبكه تعاونی های توزیعی هم آمادگی خویش را برای توزیع مایحتاج مورد نیاز مردم در قالب طرح كوپن اعلام نموده اند.

وی درباره سازوكار سیستم اعطای كوپن الكترونیكی هم اظهار داشت: پیشنهاد ما این است كه كوپن الكترونیكی با استفاده از كارت های یارانه افراد شارژ شود چون با عنایت به آماده بودن زیرساخت های آن مشكلی در ساز و كار آن نخواهیم داشت.

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با اشاره به اینكه توزیع كوپن به كاهش قیمت خیلی از كالاها منجر خواهد شد، اظهار داشت: اعتقاد ما این است كه توزیع الكترونیكی كوپن در شرایط امروز نه تنها باعث تعدیل بلكه كاهش خیلی از اقلام مصرفی خواهد شد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ایام گذشته از بررسی اعطای كوپن الكترونیكی به آحاد جامعه با هدف تامین كالاهای اساسی اطلاع داد. انوشیروان محسنی بندپی، با اشاره به اینكه اعطای كوپن هنوز قطعی نشده اضافه كرد: اجرای برنامه های حمایتی حتمی است و در این راستا، تا آخر همین ماه به تمامی مددجویان تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی، سبد كالایی اعطا می گردد و برنامه تامین كالای اساسی برای هشت دهك یا تمامی افراد جامعه با اعطای كوپن الكترونیكی در دستور كار قرار می گیرد.
1397/06/18
21:21:56
5.0 / 5
4854
تگهای خبر: بازار , زیرساخت , ساخت , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی