مسیرساز
رئیس مركز محیط زیست تاكید كرد:

لزوم كاهش سهم ۴۰ درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی

لزوم كاهش سهم ۴۰ درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی

مسیرساز: رئیس مركز محیط زیست از لزوم كاهش سهم ۴۰ درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی سخن گفت.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در نشست مشتركی كه بین این مركز و اداره كل معماری ساختمان با هدف بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ساختمان ها برگزار شد، صدرالدین علی پور رئیس مركز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به سهم ۴۰ درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی اظهار داشت: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران یكی از مهمترین بخش ها در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها است كه می تواند با پیگیری و نظارت دقیق در این زمینه، بسیار موثر باشد.
وی اضافه كرد: در این خصوص باید دستورالعمل های اجرایی لازم تدوین و به تمامی بخش ها ابلاغ شود كه این امر نیازمند تصویب بسترهای قانونی توسط شورای اسلامی شهر تهران است.
علی پور تصریح كرد: استفاده از سازوكارها و طرح های تشویقی جهت جلب مشاركت های مردمی بسیار ضروری می باشد كه این امر با هم افزایی و مشاركت سایر بخش ها محقق می گردد.
وی همینطور بیان كرد: در كنار توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، تولید سامانه­ای جهت درج تمامی مشخصات و اطلاعات كلیه ساختمان های شهرداری تهران(به صورت فازبندی شده) هم در دستور كار این مركز قرار دارد.
در ادامه موسوی مدیركل معماری ساختمان شهرداری تهران با اشاره به اهمیت مبحث محیط زیست اظهار داشت: تابحال گام های مثبتی در جهت حفظ محیط زیست برداشته شده است ولی با عنایت به وسعت شهر تهران و وجود انواع آلودگی ها، میزان توجه به جایگاه محیط زیست بخصوص در پروژه ها و طرح های شهری كافی نیست.
وی اضافه كرد: یكی از مهمترین دغدغه های محیط زیستی كه توجه به آن نتایج مطلوب بسیاری را به دنبال دارد، توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر است كه با استقبال خوب مالكین ساختمان ها روبرو شده است.
موسوی افزود: ماموریت اصلی مجموعه شهرداری تهران در توسعه شهری، استفاده مناسب از منابع، ارتقاء كیفیت زندگی شهروندان و بهبود وضعیت محیط زیست است.
وی همینطور خاطرنشان ساخت: طرح ها و پیشنهادات عرضه شده باید از خاصیت عینی و شهودی بودن برخوردار باشد.
مدیركل معماری ساختمان شهرداری تهران با اشاره به وسعت حریم شهر تهران اظهار داشت: با عنایت به اینكه حریم شهر تهران فاقد منابع مناسب جهت كشت و زرع است، بنابرین تولید مزارع انرژی میتواند گزینه مناسبی باشد كه در این خصوص به همكاری مركز مدیریت محیط زیست نیاز است.
همچنین در این نشست مقرر شد تا برپایه مصوبه شورای اسلامی شهر تهران "الزام شهرداری تهران به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر"، ماده ۲ مصوبه مذكور در خصوص تهیه الحاقیه انرژی های تجدیدپذیر در آیین نامه اجرایی مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و سایر موضوعات مشترك، یك كارگروه تخصصی مشترك جهت هم افزایی و رصد كردن شهر تهران و طرح موارد لازم تشكیل و دستورالعمل های اجرایی جامع به منظور بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و همینطور بازچرخانی آب در ساختمان ها بخصوص ساختمان های مسكونی، تدوین گردد.

1397/06/15
13:24:55
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: تولید , ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی