مسیرساز
فراهانی مطرح كرد:

وضعیت مالی شهرداری بحرانی است، تنها نیمی از بودجه شهرداری محقق شده

وضعیت مالی شهرداری بحرانی است، تنها نیمی از بودجه شهرداری محقق شده

مسیرساز: رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت بحرانی شهرداری بر ضرورت برگزاری جلسه فوق العاده جهت بررسی وضعیت مالی شهرداری تهران تاكید نمود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مجید فراهانی، رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران بعد از استماع گزارش خزانه دار شورای شهر تهران به بررسی وضعیت مالی شهرداری اشاره نمود.

وی در مورد وضعیت مالی شهرداری تهران اظهار داشت: وضعیت مالی شهرداری تهران بحرانی است به گونه ای كه تنها نیمی از بودجه شهرداری محقق شده و ما اگر بر این اساس جلو برویم از بودجه ۱۷ هزار و پانصد میلیارد تومانی حداكثر حدود ۹ هزار میلیارد تومان محقق خواهد شد.

فراهانی افزود: این بدین معنا است كه تنها می توان هزینه های نگهداشت شهر را تامین كرد و ما شاهد تعطیلی پروژه های شهری هستیم.

رئیس كمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران خاطرنشان كرد: طبیعی است كه عزیزان معاونت برنامه ریزی باید در اسرع وقت گزارش تحقق پذیری بودجه را بدهند تا بر آن اساس اصلاحیه بودجه را عرضه دهیم.

فراهانی با عرضه پیشنهاد اضافه كرد: برای عبور از این وضعیت دو روش داریم؛ اول: كاهش هزینه ها در شهرداری تهران؛ با جدیت معتقدم 30 درصد هزینه ها را می توان كاهش داد و دوم: فراخوان جنبش جذب سرمایه ها در شهرداری تهران كه متاسفانه در گذشته شاهد جذب هیچ سرمایه بزرگی در شهر تهران نبوده ایم.

این عضو شورای شهر تهران با تاكید بر وضعیت مالی شهرداری تهران اظهار داشت: نیاز است تا این مورد را جدی بگیریم. متاسفانه عزم لازم در دولت محترم نیست، چونكه با پیشنهاد تعطیلی دریافت ارزش افزوده توسط وزارت صمت مواجه هستیم كه حدود هزار و پانصد میلیارد تومان هزینه ها در شش ماه دوم كاهش پیدا خواهد است و با پیش بینی متخصصان ركود در بخش مسكن داریم كه این مسئله بیش از 6 هزار میلیارد از درآمدهای شهری را هدف قرار داده است.

فراهانی در انتها بیان كرد: وضعیت واقعا بحرانی است و پیشنهاد می كنم در جلسه فوق العاده وضعیت مالی شهرداری را بررسی نماییم ؛چرا كه چشم انداز خوبی شاهد نیستیم.

1397/05/28
00:12:03
5.0 / 5
4260
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی