مسیرساز

پژمانفر: نمی گردد در مورد مسكن مردم را با گفتاردرمانی راضی نگه داشت

پژمانفر: نمی گردد در مورد مسكن مردم را با گفتاردرمانی راضی نگه داشت

مسیرساز: نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: دولت و وزارت راه و شهرسازی باید مدل كارشان در حوزه مسكن را اعلام كنند. اگر قرار بر ساخت مسكن توسط خودِ مردم است باید علاوه بر مشخص شدن مدل كار، سیاست های تشویقی جایگزین سیاست های دستوری شود.


حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر در گفت وگو با ایسنا، گزارش مدیران اجرایی به مردم را ضروری دانست و اضافه كرد: گزارش اقتصادی مدیران ارشد اجرایی ضروری می باشد مشروط بر آنكه اقدامات و برنامه های در حال اجرای آنان هم برای مردم تشریح شود.
نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به سیاست های دولت در بخش مسكن، اظهار داشت: مسكن، یك بسته است و نمی توان برای حل مسائل آن یك نسخه پیچید. همه بخش های حوزه مسكن آلارم قرمز می دهد، این مسئله نشان از رشته مشكلاتی در حوزه مصالح ساختمانی، نوع و كیفیت نظارت ها، هزینه های سرباری تولید، چالش های بانكی و اجرایی تحمیل شده بر آن دارد.
وی با تشریح دیدگاه های اقتصادی قاطبه كشورهای دنیا نسبت به مسكن، اظهار داشت: در اغلب كشورهای جهان به هیچ وجه اجازه نمی دهند به مسكن به چشم كالای سرمایه ای نگریسته شود و در این حوزه بازار سوداگری راه انداخته شود، اما در ایران وضع برعكس است و مردم بخشی از درآمد خویش را از ناحیه سرمایه گذاری در این بخش تامین می كنند.
این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در پیشنهادی خواهان تدوین بسته جامع مسكن شد و اضافه كرد: بسته اجرایی وزارت راه و شهرسازی برای بخش مسكن باید مركب از دیده شدن منافع مالكان و مستاجران باشد تا رضایت هر دو طرف جلب شود و زندگی هر دو طرف با اختلال روبرو نشود.
نماینده مردم مشهد در مجلس مدعی رها بودن بخش مسكن شد و اضافه كرد: بخش های مسئول نسبت به بخش مسكن احساس مسئولیت نمی كنند. مسئولان باید به هر ترتیب مسكن اقشار مستضعف و كم درآمد را تامین كنند اما ملاحظه می گردد بخش قابل توجهی از مسكن مهری كه بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیكی داشت هنوز در دولت های یازدهم و دوازدهم تكمیل و تحویل آنان داده نشده است و از مسكن اجتماعی هم كه ایده این دولت بود، خبری نیست.
پژمانفر افزود: نمی گردد مردم را با گفتاردرمانی یا سیاست های دستوری راضی نگه داشت باید بستر احداث مسكن ارزان قیمت را با استفاده از اختصاص تسهیلات بانكی كافی و مكانیزم های قانونی مناسب مدیریت كرد. دولت و وزارت راه و شهرسازی باید مدل كارشان در حوزه مسكن را اعلام كنند. اگر قرار بر ساخت مسكن توسط خودِ مردم است باید علاوه بر مشخص شدن مدل كار، سیاست های تشویقی جایگزین سیاست های دستوری شود.1397/05/19
00:07:26
5.0 / 5
4150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی