مسیرساز
موافق استیضاح وزیر كار

خجسته: مجلس معامله گر نیست

خجسته: مجلس معامله گر نیست

مسیرساز: نماینده مردم همدان از نمایندگان خواست كه از حیثیت مجلس دفاع كنند و تصریح كرد كه مجلس معامله گر نیست.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر كار، اظهار داشت: بنای ما بر این بود كه تیم اقتصادی دولت با عنایت به شرایط فعلی و تحریم اقتصادی و عدم پاسخگویی تعیین تكلیف شود. انتظار بر این بود كه رییس جمهور تیم اقتصادی را تعیین تكلیف كند. قول هم در این خصوص داده شد ولی متاسفانه عملی در این خصوص شاهد نبودیم.

وی اضافه كرد: وقتی دولت ضعف را در وزرا شاهد است باید تعیین تكلیف كند، ما نباید استیضاح نماییم. ما منتظر بودیم ولی این امر عملی نشد و حال می بینیم كه امروز استیضاح وزیر كار است. عده ای دفاع ناحق و تولید جوسازی نكنند.

نماینده مردم همدان خطاب به وزیر كار عنوان كرد: شما این میزان توان كه برای خنثی كردن استیضاح گذاشتید و وعده و وعید دادید اگر در حوزه كار توان گذاشته بودید ما به نتیجه مطلوب رسیده بودیم.

خجسته اضافه كرد: این چه وضعی است كه امروز در مجلس به وجود آمد. بطور قطع این مورد دارای یك برنامه ریزی بود و از قبل طراحی شده بود. چرا به مجلس بی حرمتی می كنید؟ چرا شرایطی تولید می كنید كه این جو روانی در مجلس تولید شود و مردم امیدشان را نسبت به مجلس از دست بدهند.

وی افزود: آقای لاریجانی اجازه ندهید این فضای مسموم متوجه مجلس شود، استیضاح حق مجلس است، وزرا باید پاسخگو باشند. ما از بخش نظارتی خود استفاده می نماییم. یكی از دوستان گفتند كه وعده و وعید دادند، این وعده و وعید غلط و حرام است. اتفاق امروز در مورد استیضاح برای ما حجت شد كه همه آگاه باشیم كه استیضاح حق مجلس است.

خجسته اظهار داشت: آقای ربیعی ما از شما سوال می كردیم و شما باید پاسخ می دادید ولی دیگر جایی برای پاسخگویی نیست. با این اتفاقی كه امروز رخ داد حجت شد كه استیضاح باید قطعی شود. چه برنامه ای برای بازنشستگان دارید؟ آیا برنامه ها اجرا شد؟ آقای ربیعی كارگران ما در شرایط سخت به سر می برند، آیا كارگران متناسب با تورم تعیین تكلیف شدند؟ چه فكری برای اقشار صدمه پذیر كردید؟ صدمه های اجتماعی مرتفع نشده است.

نماینده مردم همدان عنوان كرد: آقای ربیعی واردات بی رویه گوشی موبایل آن هم توسط متولی اصلی اشتغال كشور، ۱۰ هزار گوشی موبایل با رقم حدود ۲۳ میلیون یورو توسط شركت بین المللی بازرگانی تجاری وارد بازار شد، به چه حقی این كار انجام شد؟ آیا وزارتخانه شما تجاری است؟ آقای ربیعی دادن ۸۰ درصد جایگاه هیات مدیره ها به افراد خاص و عدم تخصص باعث ورشكستگی این شركت های اقتصادی می گردد.

خجسته در انتها تصریح كرد: حال اشتغال كشور خوب نیست، دستور وام بانك ها عملی نشده است. آقای ربیعی این نامه شما در مورد وام نخبگان است، شما نوشتید این مورد در عرض دو هفته صورت گیرد، بانك های وزارت تعاون هشت ماه است كه این را دریافت نمودند و بچه ها را سرگردان كردند. آقای ربیعی پاسخگو باشید. همكاران امروز در معرض یك آزمایش بزرگ هستید، امروز بحث جناحی نیست، امروز بحث حیثیت مجلس است. نگویند مجلس معامله گر است، مجلس معامله گر نیست.
1397/05/17
17:07:30
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: تولید , شركت , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی