مسیرساز
با امضای تفاهمنامه میان وزارت كار و سازمان میراث فرهنگی

مقدمات تولید ۵۰ هزار شغل گردشگری كلید خورد

مقدمات تولید ۵۰ هزار شغل گردشگری كلید خورد

مسیرساز: با امضای تفاهمنامه همكاری میان وزارت كار و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مقدمات تولید ۵۰ هزار شغل و خدمات گردشگری كلید خورد.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، علی ربیعی در مراسم امضای این تفاهمنامه از شروع به كار طرح كارورزی و مشوق های بیمه ای در حوزه گردشگری اطلاع داد.

وی اظهار داشت: اگر در دوران تحریم در برخی از بخشها دچار كاستی شده ایم اما در حوزه گردشگری می توانیم از ظرفیتهای موجود استفاده و اشتغالزایی نماییم.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: به باعث این تفاهمنامه می توانیم با استفاده از فضای مجازی، تعداد ۵۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی را بدون محدودیت رشته تحصیلی بعنوان بازاریاب و در صورت حصول نتیجه بعنوان راهنما به كار بگیریم.

به گفته وی، آژانس های مسافرتی می توانند از این امكان بهره مند شوند و تور لیدرهای بیشتری به استخدام درآیند و با این كار بعد از دو سال شغلها به شغل پایدار تبدیل می گردد.

ربیعی متذكر شد: این افراد قبل از فعالیت رسمی، در یك دوره ۶ ماهه با همكاری سازمان فنی و حرفه ای، آموزش می بینند و آژانس ها برای جذب آنها بعنوان راهنمای تور ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، كمك مزد و مشوق های بیمه مسئولیت مدنی و حوادث دریافت خواهند كرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم از فعالیت ۵۰ هزار بازاریاب گردشگری به باعث این تفاهمنامه اطلاع داد و اظهار داشت: ۵۰ هزار نفر برای بازاریابی بسته های گردشگری در ۴۷۰۰ دفتر خدمات مسافرتی جهانگردی فعال می شوند.

به گفته مونسان، با امضای این تفاهمنامه، دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی به تور اپراتورهای مجازی و بازاریاب گردشگری تبدیل گشته، به مدت ۶ ماه آموزش كارورزی دیده و در دفاتر خدمات مسافرتی بعنوان بازاریاب مشغول كار می شوند.

وی تصریح كرد: تولید این ۵۰ هزار شغل در قالب مشاغل دولتی نیست و افراد بعد از آموزش از محل بازاریابی خود تولید درآمد خواهند كرد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بر طبق این تفاهمنامه مشترك، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی سهم بیمه كارفرمایان را به مدت دو سال خواهد پرداخت و افراد پذیرفته شده، در طول دوره آموزش ۲۷۰ نا ۳۰۰ هزار تومان یارانه هزینه آموزشی دریافت خواهند كرد.
1397/04/19
13:58:18
5.0 / 5
4865
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی