مسیرساز
افشانی در حاشیه جلسه دولت اعلام كرد

توقف ساخت خانه های دودكشی در تهران، اختصاص سوله های شهرداری به شركت های دانش بنیان

توقف ساخت خانه های دودكشی در تهران، اختصاص سوله های شهرداری به شركت های دانش بنیان

مسیرساز: شهردار تهران گفت با تاكید بر بلندمرتبه سازی در پایتخت تنها برپایه طرح جامع و تفصیلی اظهار داشت: دیگر اجازه نخواهم داد ساختمان هایی مثل دودكش به نام مجموعه مسكونی ساخته شود، ساختمان هایی كه مانع دید و منظر مردم و آفتاب گیری ساختمان ها می شدند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: برای ۳۰ واگن جدید مناقصه برگزار شد، برنده كه طرف چینی است انتخاب گردید. به محظ امضای قرارداد، ساخت واگن ها آغاز می گردد.

وی درباره فعالیت اتباع خارجی غیرمجاز در شهرداری در ادامه اظهار داشت: اگر كسی از اتباع بیگانه غیر قانونی در شهرداری بهره برده من در جریان نیستم. شهرداری مطابق قانون عمل می كند و به هیچ كسی كه غیر قانونی در كشور زندگی می كند كار نمی دهد.

افشانی اضافه كرد: كسانی كه از اتباع بیگانه در شهرداری فعالیت می نمایند هم مجوز اقامت و هم مجوز كار را دارند.

شهردار تهران خاطرنشان كرد: شهر یك طرح جامع و یك طرح تفصیلی دارد. در این دو طرح تعداد طبقات به صورت كامل مشخص شده است. مبنای عمل ما طرح تفصیلی و طرح جامع است. من قبلا هم اعلام كردم دیگر اجازه نخواهم داد كه ساختمان هایی مثل دودكش به نام مجموعه مسكونی ساخته شود، ساختمان هایی كه مانع دید و منظر مردم و آفتاب گیری ساختمان ها می شدند. ان شاءالله دیگر چنین ساختمان هایی ساخته نخواهد شد جز در جایی كه بلندمرتبه سازی قبلا در طرح جامع و تفصیلی پیش بینی شده باشد.
وی سپس اظهار داشت: یكی از مهم ترین برنامه های ما، بحث بازآفرینی بافت های ناكارآمد شهر است. خوشبختانه جلسات مكرری در همین مدت داشتیم و الان هم اقدامات خوبی صورت گرفته است. پیش بینی ما این است كه تا آخر سال 600 واحد آماده واگذاری خواهد شد؛ به این صورت كه آنها زمین ها و بافت های فرسوده شان را در اختیار شهرداری بگذارند تا شهرداری آنها را ترمیم بخشد.
افشانی اظهار داشت: در ادامه طرح بافت های ناكارآمد شهری سوله هایی كه مربوط به شهرداری است را هم در اختیار اشخاصی قرار می دهیم كه شركت های دانش بنیان داشته باشند و از فناوری نوین استفاده می نمایند كه ان شاءالله زندگی و حیات را به این بافت های فرسوده باز گردانیم.
وی از دستور كار قرار گرفتن طرح هایی همچون طرح پارك ها و فضاهای عمومی هم اطلاع داد و در عین حال از طرح «زندگی شبانه در تهران» ابراز بی اطلاعی كرد.1397/04/07
14:07:32
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: اتباع , ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی