مسیرساز

متقاضیان اشتغال روستایی چقدر وام گرفتند؟

متقاضیان اشتغال روستایی چقدر وام گرفتند؟

مسیرساز: فعالیت ۱۵۵ تعاونی دانش بنیان در ایران، پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و معافیت سهم بیمه كارفرمایان به شرط جذب فارغ التحصیلان از مهمترین عناوین اخبار حوزه كار و تعاون در هفته جاری بود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در این هفته معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار از پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی اطلاع داد و اظهار داشت: معادل ۶۲۰۰ میلیارد تومان هم در كمیته های فنی تصویب و ۲۱ هزار طرح به كمیته های فنی ارسال شده است.

عیسی منصوری اعلام نمود كه مشكل وثیقه متقاضیان وام اشتغال روستایی با استفاده از صندوق های ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و صندوق ضمانت سرمایه های كوچك برطرف می گردد.

به گفته وی وزارت كار به منظور تولید و تثبیت اشتغال در مناطق روستایی و عشایری كوشیده تا دسترسی به تسهیلات بانكی را برای متقاضیان آسان و به توسعه اشتغال كمك نماید.

در همین حال مدیر عامل بانك توسعه تعاون اعلام نموده از مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومانی كه برای طرح اشتغال روستایی در نظر گرفته شده، سهم این بانك ۲۰۰۰ میلیارد تومان است.

به گفته مهدیان در پنج ماه گذشته بانك توسعه تعاون ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی به متقاضیان پرداخت كرده و سقف پرداخت تسهیلات در استان ها را تا شش میلیارد تومان به مدیران شعب استانی تفویض كرده است، به نحوی كه برای تایید نظر كارشناسی پرونده ها نیازی به ارجاع به پایتخت ندارند.

معافیت حق بیمه سهم كارفرمایی برای جذب فارغ التحصیلان

در این هفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اجرای طرح مشوق های اشتغال توسط این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت كه با اجرای این طرح بنگاه های تولیدی فعال می توانند به ازای هر دو نفر نیرویی كه به كار می گیرند از حق بیمه یك نفر دارای شرایط زیر ۳۴ سال و مدرك كارشناسی از معافیت سهم كارفرما استفاده كنند.

به گفته نوربخش سازمان تامین اجتماعی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای عرضه خدمات به شركت های دانش بنیان به توافق رسیده اند كه دریافت حق بیمه از شركت های دانش بنیان با معرفی این معاونت صورت گیرد.

او همینطور از به نتیجه رسیدن مذاكرات سازمان تامین اجتماعی با وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای كمك به استارت آپ ها اطلاع داد و اظهار داشت: هیات مدیره این شركت ها از معافیت كامل حق بیمه برخوردار می باشند و سایر افراد شاغل در این كسب وكارها تحت پوشش سازمان قرار می گیرند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مذاكره با سازمان برنامه و بودجه برای حل مشكل بیمه رانندگان كامیون اشاره نمود و اظهار داشت: بیمه رانندگان با وجود عدم دریافت منابع مربوط ادامه می یابد و مذاكراتی با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته كه تعداد بیشتری از رانندگان تحت پوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی قرار گیرند.

فعالیت ۱۵۵ تعاونی دانش بنیان در كشور

همچنین معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از فعال بودن ۱۵۵ تعاونی دانش بنیان در ایران اطلاع داد و اظهار داشت كه این تعاونی ها باید ایده های خویش را در زمینه تولید پایدار و اشتغال به اجرا درآورند.

سیدحمید كلانتری به طرح اشتغال روستایی اشاره و اظهار نمود: امسال با اختصاص ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات، اشتغال در مناطق محروم روستایی و عشایری كشور رونق می گیرد و اولویت وزارت تعاون در این طرح فعال شدن تعاونی های روستایی است.

این هفته بانك رفاه كارگران گزارشی از عملكرد خود در دوماهه سال ۱۳۹۷ عرضه كرد.

بر اساس این گزارش تسهیلات اعطایی بانك رفاه كارگران در بخش های كشاورزی، صنعت و معدن، مسكن و ساختمان، بازرگانی و خدمات بیش از ۳۶ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال بوده است.

بانك رفاه كارگران در طول سال ۱۳۹۶ و دو ماهه سال ۱۳۹۷، تعداد ۱۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه، مشاغل خانگی، اشتغالزایی پرداخت كرده است.
1397/04/01
13:27:27
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی