مسیرساز

از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه جلوگیری خواهد شد

از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه جلوگیری خواهد شد

به گزارش مسیرساز یك مقام مسئول كارگری ابراز امیدواری كرد كه وزارت كشور با همكاری مجلس و وزارتخانه های كار و امور خارجه، لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را هرچه سریع تر نهایی و تصویب كند تا جلوی ورود غیرقانونی اتباع بیگانه گرفته شود.


فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: پدیده حضور اتباع بیگانه از دیرباز در كشور ما رواج دارد ولی نباید رها شود بلكه باید در چارچوب و قاعده خاص خودش دنبال شود.

وی ادامه داد: مرزهای ما باید به شكلی نظارت و كنترل شوند كه با استفاده از قاچاق هیچ مهاجری نتواند وارد كشور شود و اگر هم به شكل قانونی و در قالب تاجر، توریست یا برای درمان آمد، با دقت مورد رصد قرار گیرد.

رییس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی تصریح كرد: متاسفانه در خبرها می شنویم كه عده ای از اتباع بیگانه به شكل قاچاقی و در یك سواری پنهان شده اند تا خویش را با استفاده از مرزها به داخل كشور برسانند. اما وقتی از قاچاق انسان آگاه می شویم كه ماشین تصادف كرده و سرنشینان آن از بین رفته اند.

بیات با تاكید بر بسته ماندن مرزهای كشور اظهار داشت: ورود هر تبعه غیرمجاز به نابودی امنیت شغلی نیروی كار ایرانی منجر می شود، از این رو باید با ورود غیرقانونی و غیرمجاز اتباع بیگانه به صورت محكم برخورد شود.

این مقام مسئول كارگری تصویب لایحه ساماندهی اتباع بیگانه در مجلس را خواهان شد و اظهار داشت: ما نمی توانیم بدون روادید از ایران خارج و وارد كشور دیگری شویم زیرا هر كشوری نسبت به ورود اتباع بیگانه قوانین و مقررات خاص خویش را دارد ولی متاسفانه ما نسبت به مهاجرین نرمش نشان می دهیم و به جای بازگرداندن اتباع غیرمجاز برایشان مجوز كار صادر می نماییم.

بیات در انتها با اشاره به اینكه كارگران ایرانی نباید قربانی اتباع بیگانه غیرمجاز شوند، ابراز امیدواری كرد: وزارت كشور، وزارت امور خارجه و وزارت كار با استفاده از مجلس، لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را هرچه سریع تر نهایی و تصویب كنند تا هرگونه ابهام و نقطه ضعف قانون در این زمینه از بین برود.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در طول سه دهه گذشته اشتغال اتباع بیگانه در ایران به یكی از چالش های بازار كار تبدیل گشته است. كارشناسان اقتصادی با اخطار نسبت به نتایج ورود بی رویه اتباع بیگانه به كشور، اشغال فرصت های شغلی جوانان جویای كار توسط مهاجران را یكی از این تبعات می دانند. نمایندگان مجلس هم از وزارت كشور خواسته اند تا با عنایت به تحمیل هزینه های بسیار ورود غیرقانونی مهاجران به كشور، در جهت تدوین لایحه ساماندهی اتباع بیگانه اقدام نماید. بر مبنای ماده ۱۲۰ قانون كار، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به كار شوند، مگر آنكه دارای روادید ورود با حق كار مشخص بوده و مطابق قوانین و آیین نامه های مربوطه پروانه كار دریافت كرده باشند. 

1397/03/18
12:14:56
5.0 / 5
4696
تگهای خبر: وزارت كشور , اتباع , وزارت , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی