مسیرساز

عبور تعداد مسافران نوروزی از مرز ۷ و نیم میلیون نفر

عبور تعداد مسافران نوروزی از مرز ۷ و نیم میلیون نفر

مسیرساز: از آغاز رسمی سفرهای نوروزی تا امروز بیش از ۷.۵ میلیون ایرانی با استفاده از شیوه های مختلف حمل و نقل سفر كرده اند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، آمارهای تجمعی وزارت راه و شهرسازی نشان داده است تا آخر روز دوم فروردین (هشتمین روز سفرها)، جاده ها اصلی ترین انتخاب مسافران نوروزی بوده اند.

در طول این مدت، بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر با استفاده از جاده های كشور سفر كرده اند كه بخشی از آن ها به وسیله حمل و نقل عمومی جابجا شده اند و همچنان سهم خودروهای شخصی بیش از دیگر بخش هاست.

طبق آمارهای عرضه شده از جانب وزارت راه، تا آخر روز هشتم بیش از ۱۶۰ هزار مسافر با استفاده از مرزهای زمینی وارد ایران شده اند و همینطور بیش از ۳۷۰ هزار نفر هم از مرزهای داخلی كشور خارج شده اند.

پس از جاده، سفرهای هوایی بیشترین اقبال را داشته اند و طبق آخرین آمار در فرودگاه های ایران بیش از یك میلیون و ۲۲۰ هزار مسافر جابجا شده اند و در طول این مدت ۹۸۷۸ پرواز هم در این فرودگاه ها انجام شده است.

آمار گردشگری دریایی هم نشان داده است كه در نوروز امسال تا كنون بیش از ۸۸۵ هزار مسافر دریایی به وسیله حدود ۹۰۰۰ شناور فعال در آب های ایران جابجا شده اند و آمار گردشگران هم در این حوزه به عدد ۵۳۴ هزار نفر رسیده است.

در حوزه ریلی هم تابحال حدود ۶۹۰ هزار مسافر جابجا شده اند كه هنوز نسبت ظرفیت حدود یك میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی در نظر گرفته شده فاصله ای قابل توجه دارد.
1397/01/04
22:10:46
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی