مسیرساز
در گفتگو با مهر عنوان شد؛

تمام تفاوت های طرح ترافیك ۹۷، متقاضیان روزانه هم ثبت نام كنند

تمام تفاوت های طرح ترافیك ۹۷، متقاضیان روزانه هم ثبت نام كنند

مسیرساز: مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیك شهرداری تهران جزئیات ثبت نام طرح ترافیك ۹۷ را شرح داد.مصطفی قنبرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه از ۲۶ اسفندماه ثبت نام برای دریافت آرم طرح ترافیك روزانه شروع شده است، اظهار داشت: هیچ محدودیتی برای ثبت نام در این سامانه وجود ندارد و همه افراد حقیقی، حقوقی، حتی كسانی كه قصد دارند به صورت روزانه وارد محدوده طرح ترافیك شوند هم باید در این سامانه ثبت نام كنند.
تغییر در سایت ثبت نام
در حالی كه سال قبل شهروندان تهرانی در سایت Tehran.ir ثبت نام برای طرح ترافیك را انجام می دادند، امسال این سایت تغییر كرده است. قنبرنژاد در این رابطه اظهار داشت: سامانه ثبت نام مجوز ورود به طرح ترافیك به نشانی my.tehran.ir راه اندازی شده و شهروندان می توانند مشخصات خویش را در این سامانه ثبت كنند. بعد از ثبت نام كاربری و عرضه شماره تلفن و آدرس ایمیل خود نسبت به دریافت نام و كد كاربری اقدام می كنند. بعد از ثبت مشخصات فردی، مشخصات خودرو هم در این سامانه ثبت می گردد.

روزانه ها هم ثبت نام می كنند
مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیك تصریح كرد: در سال ۹۷ بجز سهمیه بگیران، افرادی كه روزانه میخواهند وارد محدوده طرح ترافیك شوند باید ثبت نام اولیه را انجام دهند.
سهمیه بگیران هم در سامانه ثبت نام كنند
قنبرنژاد بیماران خاص، افراد دارای معلولیت جسمی و حركتی، جانبازان، خبرنگاران، روزنامه نگاران، عكاسان خبری، رانندگان آژانس و موسسات اتومبیل كرایه، سرویس مجاز مدارس، وانت بارها، كامیون ها تا سقف ۶ تن را از اقشاری دانست كه برابر مصوبه شورای شهر تهران مشمول تخفیف می شوند.
معافیت ساكنان محدوده طرح ترافیك
قنبرنژاد افزود: ساكنان محدوده طرح ترافیك یك بار برای خروج از محدوده طرح پیش از ساعت ۸: ۳۰ و یك بار ورود بعد از ساعت ۱۷ از پرداخت عوارض معاف هستند كه جهت استفاده از این امتیاز باید مدارك خویش را بعد از ثبت نام در سامانه به دفاتر خدمات الكترونیك عرضه كنند.
محدودیت زمانی برای ثبت نام وجود ندارد
وی در ادامه با اشاره به زمان آخر ثبت نام اظهار داشت: امسال زمانی برای آخر ثبت نام در پایانه وجود ندارد و تمامی افرادی كه قصد دارند به محدوده طرح ترافیك وارد شوند، می توانند در سامانه ثبت نام كنند.
قنبرنژاد افزود: برای آنكه این افراد آگاه شوند سقف روزانه كه ۴۰ هزار خودرو است پر شده یا نه، باید به سامانه دیگری وارد شوند تا متوجه شوند سقف محدوده پر شده است یا نه، كه در این خصوص بزودی اطلاع رسانی می نماییم.
حداقل و حداكثر پرداختی عوارض در محدوده طرح ترافیك
قنبرنژاد در ادامه با اشاره به اینكه افرادی كه دارای معاینه فنی برتر هستند و حساب شهروندی خویش را شارژ كرده اند، اگر در پیك بامداد گاهی وارد محدوده شوند و در پیك عصرگاهی خارج شوند ۲۸۸۰۰ تومان پرداخت می كنند و اگر در ساعات غیر از پیك با داشتن شارژ شهروندی و معاینه فنی برتر وارد محدوده شوند ۱۳۴۰۰ تومان پرداخت می كنند. در غیر این صورت حداكثری پرداختی در ساعات پیك ۳۶ هزار تومان است.
وی تصریح كرد: سقفی برای ثبت نام وجود ندارد و همه مجاز به ثبت نام در سامانه طرح ترافیك هستند و تنها باید بررسی كنند كه سقف ورود پر شده یا نه.
امكان شارژ تدریجی حساب شهروندی وجود دارد
قنبرنژاد در پاسخ به پرسشی در مورد اینكه آیا سهمیه بگیران باید حساب شهروندی خویش را در ابتدا برای كل سال پر كنند، اظهار داشت: نیاز نیست حساب شهروندی یكجا شارژ شود بلكه می توان به صورت هفتگی یا ماهیانه حساب شهروندی برای پرداخت عوارض شارژ شود و بر مبنای میزان تخفیف از حساب فرد كاسته خواهد شد.

1396/12/27
11:57:30
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: ترافیك , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی