مسیرساز
شاخص روحیه كارآفرینی ۲۰۱۸ منتشر شد

ویتنام كارآفرین ترین كشور جهان

ویتنام كارآفرین ترین كشور جهان

مسیرساز: در جدیدترین گزارش سالانه كارآفرینی موسسه Amway، ویتنام موفق شد در میان ۴۴ كشور برتر جهان، جایگاه نخست كارآفرینی را از آن خود كند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در این گزارش، كارآفرینی در كشورهای اتحادیه اروپا، برزیل، كلمبیا و مكزیك از منطقه آمریكای لاتین، كانادا و آمریكا از منطقه آمریكای شمالی، چین، هند، ژاپن، كره جنوبی، مالزی، تایوان، تایلند و ویتنام از منطقه آسیا مورد بررسی قرار گرفته اند. لازم به ذكر است هیچ كشوری از خاورمیانه نظیر ایران مورد بررسی قرار نگرفته است.

در این گزارش كه با نظرسنجی، مصاحبه تلفنی و حضوری از ۴۸۹۹۸ مرد و زن بین سن ۱۴ تا ۹۹ سال انجام شد، شركت كنندگان به چندین سوال در پنج بخش پاسخ دادند كه بعضی از آن ها عبارت اند از آیا مسائل مالیاتی در كشور شما قابل مدیریت است؟ آیا قوانین كشور شما به آسانی قابل فهم و اجرا هستند؟ آیا نظام آموزشی به مردم مهارت های مورد نیاز آن ها را آموزش می دهد؟ آیا در كشور شما فناوریهایی كه كارآفرینی را تسهیل كند وجود دارد؟ آیا شرایط اقتصادی كشور شما سودمند است؟ آیا شروع كسب و كار خودتان را فرصت می دانید؟ آیا خانواده و دوستان شما را از شروع كارتان منصرف می كنند؟ آیا امكانات لازم برای شروع كسب و كار خودتان را در اختیار دارید؟

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ كره جنوبی، این شاخص سه جنبه اثرگذار بر تمایل فرد برای شروع كسب و كار را در نظر می گیرد كه شامل تمایل فرد، امكان پذیری و ثبات فرد در برابر فشار اجتماعی است. میانگین جهان ۴۷ بوده است در حالیكه میانگین كشورهای آسیایی ۶۱ بوده است.

ویتنام با امتیاز ۸۴ در صدر این شاخص قرار گرفته و كارآفرین ترین كشور آسیا و جهان شناخته شد و چین با شاخص ۸۰ در رتبه سوم قرار دارد. ژاپن با شاخص ۲۵ در رده ۴۲ جهان قرار دارد. همینطور كشور هند در رده دوم جهان، آمریكا در رده دوازدهم و كره جنوبی در رده سی و سوم قرار دارند.
1396/12/23
14:51:53
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی